• 2013-12-10

2. Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. K. Pendereckiego

W dniach 16-22 grudnia w Krakowie odbędzie się druga edycja organizowanego przez Akademię Muzyczną w Krakowie Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Krzysztofa Pendereckiego.

2. Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. K. Pendereckiego, plakat (źródło: mat. prasowe)

2. Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. K. Pendereckiego, plakat (źródło: mat. prasowe)

W roku 2013 świat muzyczny obchodzi 80. rocznicę urodzin jednego z największych kompozytorów naszych czasów – Krzysztofa Pendereckiego. Akademia Muzyczna w Krakowie organizuje szereg koncertów, konferencji, wykładów, kursów mistrzowskich, a głównym punktem obchodów jest II Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Krzysztofa Pendereckiego. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne skupia w swej przestrzeni światowej sławy jurorów, wybitnych wiolonczelistów, twórców wielu międzynarodowych nurtów wykonawczych sztuki wiolonczelowej, których kunszt i maestrię interpretacji muzyki wszystkich epok mogą podziwiać melomani z Polski i zagranicy.

Konkurs odbywać się będzie w murach krakowskiej Akademii Muzycznej, a jego zwieńczeniem będzie koncert w Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie, w którym wystąpią laureaci konkursu wraz z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Krakowie pod dyrekcją Adama Klocka. Wstęp na konkursowe wydarzenia jest wolny.

2. Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. K. Pendereckiego:
od 16 do 22 grudnia 2013 roku
Kraków

Dodaj komentarz