• 2013-12-10

O Formule 1 w Teatrze IMKA

15 grudnia w Teatrze Imka odbędzie się prapremiera światowa dramatu Ayrton Senna da Silva w reżyserii Łukasza Kosa.

„Ayrton Senna da Silva", plakat (źródło: mat. prasowe)

„Ayrton Senna da Silva", plakat (źródło: mat. prasowe)

Kiedy w szkole pani od muzyki pytała uczniów, jakiej muzyki słuchają, nie wiedziałem co odpowiedzieć. Nie byłem pewny czy potrafi zrozumieć, że uwielbiam ryk silnika, że to mój ulubiony gatunek – mówi Robert Kubica.

Na oczach całego świata i w pełnym słońcu Brazylii, z kieliszkiem francuskiego szampana w palcach, odbędzie się wyjątkowy wyścig Formuły 1. Mistrzem Ceremonii tego Misterium Motoryzacyjnego będzie nieżyjący od maja 1994 roku bohater narodowy Brazylii, ikona sportu, najlepszy kierowca wszech czasów – Ayrton Senna. W swoim dążeniu do doskonałości Senna zbliżył się do postaci Kurta Cobaina, lidera zespołu grunge Nirvana, który zastrzelił się niecały miesiąc wcześniej przed tragicznym wypadkiem w San Marino.

Trzykrotny zdobywca tytułu Mistrza Świata Formuły 1 i 41 wygranych Grand Prix. Pomimo nie najwyższych osiągnięć wśród kierowców wyścigowych, to właśnie Senna jest i na długo będzie Legendą. Spotęgowanie mitu Senny jako Mistrza i Bohatera wybuchło wraz z tragiczną śmiercią 1 maja na torze Imola podczas Grand Prix San Marino. Znany z brawurowej jazdy, z działalności społecznej w Brazylii i gorliwej wiary. W rodzinnym kraju jego kult jest równy kultowi świętych katolickich.

Trójce aktorów Ayrton Senna da Silva towarzyszyć będzie muzyka live w wykonaniu Dominika Strycharskiego, muzyka i kompozytora performatywnego. To tenorowy głos przepuszczony przez elektroniczne przestery.

Ayrton Senna da Silva

Reżyseria: Łukasz Kos
Kompozytor: Dominik Strychalski
Scenograf: Paweł Walicki
Obsada: Michał Bieliński, Marek Kossakowski, Joanna Niemirska

Premiera: 15 grudnia 2013 rok
Kolejne spektakle: 22 i 23 stycznia 2014 roku
ul. M. Konopnieckiej 6, Teatr Imka
Warszawa

Dodaj komentarz