• 2013-12-09

Magdalena Rogowska-Otremba wobec cielistości ciała

Od 12 grudnia w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie będzie można oglądać wystawę fotografii Magdaleny Rogowskiej-Otremby pt. Cielistość ciała.

Fot. Magdalena Rogowska-Otremba (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Magdalena Rogowska-Otremba (źródło: materiały prasowe organizatora)

Magdalenę Rogowską-Otrembę interesuje człowiek i jego ciało, które ciągle przeistacza się i zmienia w ciągu życia. Wystawa fotografii Cielistość ciała Magdy Rogowskiej-Otremby jest peanem na część ciała kobiety.

Fotografia towarzyszy mi od dziecka. Nie rozstaję się z aparatem fotograficznym, odkąd od taty dostałam Zorkę 5. Fotografia przyniosła mi najwięcej przyjemności, doznań artystycznych i twórczych uniesień.

Magdalena Rogowska-Otremba

Magdalena Rogowska-Otremba urodziła się w Grudziądzu. Jest absolwentką Wydziału Wychowania Artystycznego UWM w Olsztynie, dyplom z grafiki warsztatowej u prof. Adolfa Gwozdka pod kierunkiem prof. Wiesława Bieńkuńskiego. Teoretyczną część pracy dyplomowej pod kierunkiem prof. Lecha Ostasza napisała na temat Erotyzm w sztuce a pornografia. Po studiach przez kilka lat zbierała doświadczenia jako laborant i fotograf w laboratorium foto, ale postanowiła zacząć pracować dla siebie i na swoim. Założyła studio fotograficzne na olsztyńskiej starówce, które prowadzi do dziś. Jesienią 2012 roku wzięła udział w wystawie – manifestacji Kryzys i format w Koszarach Dragonów, gdzie prezentowała wielkoformatowe akty.

Magdalena Rogowska-Otremba, Cielistość ciała
Wystawę można oglądać od 12 grudnia 2013 roku do stycznia 2014 roku
BWA Galeria Sztuki w Olsztynie

Dodaj komentarz