• 2013-12-07

Premiera spektaklu Teatru 21

10, 11 i 12 grudnia w Instytucie Teatralnym zaplanowano pokazy przedstawienia Statek miłości. Odcinek 1, podczas których Teatr 21 ponownie zajrzy na margines naszej rzeczywistości.

Próba do spektaklu „Statek miłości" (źródło: mat. prasowe)

Próba do spektaklu „Statek miłości" (źródło: mat. prasowe)

Tematem najnowszego przedstawienia Teatru 21 będzie miłość. Statek miłości. Odcinek 1 to druga odsłona teatralnego cyklu. Zainaugurował go ubiegłoroczny spektakl …i my wszyscy. Odcinek 0, który poruszał problem braku pracy wśród niepełnosprawnych. Aktorzy Teatru 21, głównie osoby z zespołem Downa i autyzmem, tym razem opowiedzą o uczuciach.

14 bezrobotnych aktorów, którzy nie znaleźli producenta dla swojego wymarzonego serialu I my wszyscy zakłada biuro podróży pod nazwą Statek Miłości. Bohaterowie wpadają na pomysł organizowania rejsów do źródła. Postanawiają stworzyć program artystyczny, który zapewni widzom przeżycie jedyne w swoim rodzaju.

Teatr 21 zrodził się z warsztatów teatralnych w Zespole Społecznych Szkół Specjalnych Dać Szansę w Warszawie. Okazało się, że zarówno reżyserkę, jak i grupę aktorów interesuje systematyczna oraz intensywna praca teatralna, dlatego też postanowiliśmy wspólnie powołać do życia Teatr 21 jako potencjalne miejsce twórczych poszukiwań, jako miejsce spotkań towarzyskich, jako bezpieczną przestrzeń na coraz odważniejsze i bliższe spotkania z sobą i widzem – zawsze w kontekście teatru. Zespół występował w wielu teatrach i na wielu festiwalach w całej Polsce i za granicą. Spektakli …i my wszyscy. Odcinek o był gościem specjalnym malta.festival 2013. Obecnie Teatr 21 jest częścią Fundacji Win-Win.

TEATR 21 | Statek Miłości. Odcinek 1

reżyseria: Justyna Sobczyk
scenariusz: Teatr 21
dramaturgia: Justyna Lipko-Konieczna
scenografia, kostiumy: Weronika Karwowska
asystentka sceografki: Wisła Nicieja
muzyka: Paweł Andryszczyk
wideo: Tomasz Michalczewski
światło: Sebastian Klim
taniec hula: Joanna Mazurek
konsultacja choreograficzna: Izabela Chlewińska
kierownik produkcji: Jakub Drzewiecki
producent: Fundacja Win-Win

Obsada: Grzegorz Brandt, Anna Drózd, Teresa Foks, Daniel Krajewski, Barbara Lityńska, Anna Łuczak, Aleksander Orliński, Michał Pęszyński, Cecylia Sobolewska, Marta Stańczyk, Piotr Swend, Aleksandra Skotarek, Magda Świątkowska oraz Maja Kowalczyk jako Puk

Premiera: 10, 11 i 12 grudnia 2013
ul. Jazdów 1, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
Warszawa

Dodaj komentarz