• 2013-12-07

Koncert: T’ien Lai + Tundra

7 grudnia w sopockim Teatrze na Plaży odbędzie się koncert grupy T’ien Lai, duetu Kuby Ziołka i Łukasza Jędrzejczaka oraz Tundry, projektu Dawida Adrjanczyka i Krzyśka Joczyna.

T'ien Lai „Da'at", okładka - Hanna Zamelska (źródło: mat. organizatora)

T'ien Lai „Da'at", okładka - Hanna Zamelska (źródło: mat. organizatora)

T’ien Lai to m.in. marka papierosów palonych przez głównego bohatera powieści Philipa K. Dicka – w wolnym tłumaczeniu z języka japońskiego znaczy niebiańska muzyka. T’ien Lai to masy pogłosów, szumów radiowych i lawiny dronów, z których wyłaniają się rytmy, harmonie, a czasem i piosenki. T’ien Lai to miejskie demony, których wybryki mają zaburzać ustalone hierarchie i porządki społeczne, polityczne i ekonomiczne. Duet Kuba Ziołek i Łukasz Jędrzejczak zaprasza do wzięcia udziału w miejskim rytuale wyzwolenia i nieporządku, w którym kicz i cepelia przenikają się ze świętością i prawdą, tworząc nierozerwalny związek.

Tundra to elektroakustyczny projekt Dawida Adrjanczyka i Krzyśka Joczyna. Inspiracją dla muzyków jest przede wszystkim przestrzeń, zarówno w wymiarze fizycznym, jak i duchowym. Oprócz sampli, nagrań terenowych i manipulacji dźwiękiem, duet szeroko wykorzystuje także instrumenty akustyczne. W 2012 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu – Anekumena, a na początku 2013 roku album Reindeer Luck, stanowiący zapis wspólnego koncertu Tundry i Karpat Magicznych.

Koncert: T’ien Lai + Tundra:
7 grudnia 2013 r., godz. 19.00
al. Franciszka Mamuszki 2, Teatr na Plaży
Sopot

Dodaj komentarz