• 2013-12-06

Se-ma-for Muzeum Animacji jedzie do Centrum Pompidou

Łódzkie studio animacji Se-ma-for zostało zaproszone do współpracy przy najnowszym projekcie paryskiego Centrum Pompidou, skierowanym do dzieci i młodzieży.

Se-ma-for Fundacja Filmowa (źródło: materiały prasowe organizatora)

Se-ma-for Fundacja Filmowa (źródło: materiały prasowe organizatora)

Działające w ramach jednego z najsłynniejszych na świecie ośrodków kultury i sztuki nowoczesnej Studio 14/16 zaprosiło Se-ma-for do wspólnej realizacji cyklu warsztatów i wystawy o nazwie STOP MOTION. Organizatorem ze strony Se-ma-fora będzie działające przy nim Se-ma-for Muzeum Animacji.

W sobotę, 7 grudnia 2013, podczas otwarcia wydarzenia, animatorzy Muzeum poprowadzą całodzienne warsztaty animacji poklatkowej w technice piksilacji, w których będą mogli wziąć udział wszyscy przybyli paryżanie. Kilka dni wcześniej do Pompidou trafią specjalnie przystosowane dekoracje z animacji lalkowej Marka Skrobeckiego Danny Boy. Wyprodukowany przez Se-ma-for krótki metraż, który swego czasu znalazł się na krótkiej liście do Oscara, będzie wyświetlany w ramach wystawy. Do Paryża pojedzie również część lalek animacyjnych zgormadzonych przez Muzeum. Ekspozycja potrwa dwa miesiące, aż do lutego 2014, kiedy to zostanie zwieńczona retrospektywą animacji poklatkowych wyselekcjonowanych przez Se-ma-for Film Festival.

To niewielki projekt – komentuje wydarzenia dyrektor Muzeum Paulina Zacharek – Ale miło nam współpracować z taką instytucją jak Centrum Pompidou. Nie należy jednak zapominać, że Se-ma-for to znana poza Polską marka i co rok organizujemy co najmniej kilka znaczących pokazów czy wystaw na całym świecie. To prawda. Tylko w ciągu ostatnich trzech lat Se-ma-for zorganizował ponad setkę pokazów promocyjnych w takich miastach jak m.in. Hiroszima, Mińsk, Chile, Melbourne, Londyn, Belfast, Oslo, Pekin, Madryt, Tokio, Toronto, Ottawa, Lwów, Nowy Jork, Odessa, Bruksela, Lugano czy we francuskim Lille. W tym ostatnim jeszcze w tym roku eksponowano podobną wystawę jak w Centrum Pompidou.
Ze strony polskiej projekt wspierany jest przez Województwo Łódzkie oraz Instytut Polski w Paryżu.

Warsztaty STOP MOTION
Start: 7 grudnia 2013 r.
Centre Georges Pompidou
Paryż

Dodaj komentarz