• 2013-12-06

Maciej Sęczawa w malarskiej medytacji

Od 21 grudnia w BWA Galerii Zamojskiej będzie można oglądać wystawę malarstwa Macieja Sęczawy.

Autor pracy: Maciej Sęczawa (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor pracy: Maciej Sęczawa (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dla Macieja Sęczawy malarstwo jest swoistym misterium. Sam artysta pracuje jak niezwykły mnich z nieistniejącego zakonu. Uprawia wysublimowaną abstrakcję, chociaż czuje się w jego sztuce nastrój i symbolikę bliską ikony, jak również dalekie echa wielkiego dorobku artystycznego Jerzego Nowosielskiego.

Sęczawa posługuje się uniwersalnymi symbolami i z ogromnym wyczuciem koloru układa je na płótnie w dość płaski sposób. Te niezwykle barwne kompozycje, pełne są wyszukanej kolorystycznej orkiestracji. Przy tym jednak nie brak w nich nastroju ciszy i medytacji.

Jerzy Tyburski

Maciej Sęczawa (ur. 1969)absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Odbył studia w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, na Wydziale Malarstwa. Otrzymał dyplom z wyróżnieniem w 1995 r. w pracowni malarstwa prof. Stefana Gierowskiego, a także aneks w Pracowni Technik Ściennych prof. Edwarda Tarkowskiego. Studiował również u wybitnych artystów polskich: prof. Ryszarda Winiarskiego, prof. Zbigniewa Gostomskiego, prof. Stanisława Baja, prof. Jacka Dyżyńskiego. Tworzy w dziedzinie malarstwa, rysunku, technik ściennych i instalacji.

Maciej Sęczawa – wystawa malarstwa
Wystawę można oglądać od 21 grudnia 2013 roku do 15 stycznia 2014 roku
BWA Galeria Zamojska
ul.Staszica 27
Zamość

Dodaj komentarz