• 2013-12-06

Hans Zimmer – Koncert Muzyki Filmowej

26 kwietnia 2014 roku w Sali Kongresowej w Warszawie zabrzmi koncert muzyki filmowej poświęcony twórczości Hansa Zimmera.

Koncert Muzyki Filmowej 2012 (źródło: mat. prasowe)

Koncert Muzyki Filmowej 2012 (źródło: mat. prasowe)

Czwarta odsłona cyklu Koncertów Muzyki Filmowej zaprezentuje twórczość jednego z najsłynniejszych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej. Będzie to pierwszy w Polsce koncert poświęcony twórczości Hansa Zimmera.

Hans Zimmer jest ikoną współczesnej muzyki filmowej; cechą rozpoznawczą jego muzyki jest nowoczesne brzmienie, uzyskiwane dzięki połączeniu orkiestry symfonicznej z elektronicznym dźwiękiem syntezatorów. Potężne brzmienie instrumentów dętych (słynne trąby Zimmera) oraz rozbudowana perkusja nadaje jego muzyce monumentalny format, a proste, atrakcyjne motywy łatwo zapadają w ucho i są kojarzone równie dobrze jak tytuły filmów.

Koncert Muzyki Filmowej 2012 (źródło: mat. prasowe)

Koncert Muzyki Filmowej 2012 (źródło: mat. prasowe)

Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus oraz Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają najsłynniejsze kompozycje Zimmera do takich filmów jak Gladiator, Incepcja, Batman: Mroczny Rycerz, Pearl Harbor oraz Piraci z Karaibów.

W programie koncertu znajdzie się również muzyka Johna Williamsa z filmu Patriota, Ostatni Mohikanin Trevora Jonesa oraz Władca Pierścieni Howarda Shore’a. Utwory wykonywane na żywo przez chór i orkiestrę ilustrować będzie projekcja fragmentów filmów i slajdów na ekranie kinowym

Hans Zimmer – Koncert Muzyki Filmowej:
26 kwietnia 2014 roku
Sala Kongresowa PKiN w Warszawie

Dodaj komentarz