• 2013-12-05

Od zmierzchu do świtu – festiwalowe noce w kinie Kultura

Od zmierzchu do świtu to wyjątkowy nocny maraton filmowy adresowany do widzów poszukujących refleksyjnego i ambitnego kina. Najbliższe edycje odbędą się w warszawskim kinie Kultura 6 i 13 grudnia.

„Tom à la Ferme”, fot. Spectator (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Tom à la Ferme”, fot. Spectator (źródło: materiały prasowe organizatora)

6 nagrodzonych festiwalowych obrazów (4 pokazy przedpremierowe!), 2 elektryzujące noce i prawie 700 minut wytrawnej filmowej uczty.

Odległość między Cannes, Berlinem, Poznaniem i Wenecją jeszcze nigdy nie była tak mała. Do tej pory maratony filmowe nie były przeznaczone dla amatorów dobrego filmowego smaku. Teraz to się zmienia. W programie Od zmierzchu do świtu znalazły się tytuły nagradzane na najważniejszych światowych festiwalach, fascynujące zarówno krytyków, jak i publiczność. Każdy widz pragnie obejrzeć laureata Złotej Palmy lub Złotego Niedźwiedzia i poczuć przez chwilę magię ważnej imprezy.

Taką okazję dają filmowe noce w kinie Kultura. W programie aż 4 pokazy przedpremierowe. Najnowszy film kontrowersyjnego i uczącego tolerancji Xaviera Dolana Tom à la Ferme, odważny obraz nagrodzony w Cannes Heli, intrygująca i zwycięska w Berlinie Pozycja dziecka oraz zaskakująca francuska komedia Babcia Gandzia.

Program:

6 grudnia, sala Kultura

  • godz. 21.00 – pokaz przedpremierowy – Heli, 2013, reż. Amat Escalante, dystrybucja: Spectator, 105’, Złota Palma za najlepszą reżyserię w Cannes.
  • godz. 22.50 – pokaz przedpremierowy – Pozycja dziecka, 2013, reż. Calin Peter Netzer, dystrybucja: Aurora Films, 116’, Złoty Niedźwiedź za najlepszy film w Berlinie.
  • godz. 00.50 – Koneser, 2013, reż. Giuseppe Tornatore, dystrybucja: Monolith Films, 124’, Nagroda Włoskiej Akademii Filmowej David di Donatello za najlepszy film i najlepszą reżyserię.

13 grudnia, sala Kultura

  • godz. 21.00 – pokaz przedpremierowy – Tom à la Ferme, 2013, reż. Xavier Dolan, dystrybucja: Spectator, 95’, Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) w Wenecji.
  • godz. 22.40 – pokaz przedpremierowy – Babcia Gandzia2012, reż. Jérôme Enrico, dystrybucja: Aurora Films, 90’, Nagroda Publiczności Transatlantyk Festival w Poznaniu .
  • godz. 00.15 – W kręgu miłości, 2012, reż. Felix Van Groeningen, dystrybucja: Against Gravity, 111’ , NAGRODA LABEL EUROPA CINEMAS, Nagroda Publiczności w sekcji ‘Panorama’ w Berlinie

Od zmierzchu do świtu – festiwalowe noce w kinie Kultura
6 i 13 grudnia 2013 r.
Kino Kultura
Warszawa

Dodaj komentarz