• 2013-12-05

Henryk Kuś – Simple Passed

5 grudnia o godz. 17.30 w Galerii NN w Lublinie odbędzie się otwarcie wystawy fotografii Simple Passed. Autorem zdjęć jest Henryk Kuś.

„Simple Passed”, wystawa fotografii Henryka Kusia, afisz (źródło: materiały prasowe)

„Simple Passed”, wystawa fotografii Henryka Kusia, afisz (źródło: materiały prasowe)

Od 20 lat, jako mieszkaniec gminy Wojciechów, Henryk Kuś obserwuje proces odchodzenia tradycyjnych form gospodarowania na wsi, obyczajów i nawet typów ludzkich. Tym razem ten proces postanowił przekazać poprzez skojarzenie drewnianych stodół z lat 60. oraz barwnych chust, jeszcze do niedawna noszonych przez mieszkanki wsi, szczególnie w czasie uroczystości religijnych. Wystawie towarzyszy tekst fotografa Fotografia medium nie w pełni elastyczne.

Równolegle do wystawy będzie można obejrzeć klip zespołu NA TAK, Człowiek, Album 13. Sama wystawa potrwa do 5 stycznia 2014 r.

Henryk Kuś – członek Związku Polskich Artystów Fotografików, od lat ponad 30 zajmuje się teorią i praktyką fotografii. Jest autorem ponad 50 publikacji, na temat sztuki i fotografii. Wykładał socjologię wizualną, przekaz wizualny oraz historię i teorię fotografii. Był członkiem rady galerii fs w Białej Podlaskiej i galerii fotografii Hybrydy w Warszawie. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki (2003), w roku 2008 otrzymał grant Prowincji Gelderland (Holandia). Ostatnio uczestniczył w wystawie Foto-obiekt w galerii Propaganda w Warszawie (październik 2013).

Simple Passed
Henryk Kuś
Kurator: Marcin Sudziński
5 grudnia 2013 r. – 5 stycznia 2014 r.
Galeria NN w Lublinie

Dodaj komentarz