• 2013-12-04

Scena Opowiadania dla dzieci

Grupa Studnia O. zaprasza do Warszawy na sobotnie wydarzenia dla dzieci z cyklu Scena Opowiadania 2013: Opowieści z Krainy Kwantów inspirowane Bajkami robotów Lema oraz Opowieści Ziemi.

„Opowieści ziemi” (źródło: materiały prasowe)

„Opowieści ziemi” (źródło: materiały prasowe)

Opowieści z Krainy Kwantów – Kwantowy smok, Elektrycerze, Maszyna, która może zrobić (prawie) wszystko i inne mało prawdopodobne, ale jednak całkiem możliwe historie.

Daleko – blisko, tutaj – nie tutaj, pewnego, ale wcale nie tak pewnego razu… Opowieści zainspirowane odkryciami współczesnej fizyki. Czy możemy odwrócić strzałkę czasu i co z tego wyniknie? Czy istnieją kwantowe smoki i co by się mogło stać, gdyby się pojawiły w Warszawie? Czy to entropia jest winna temu, że w pokoju ciągle robi się nam bałagan, a nasze genialne pomysły nie zawsze się udają? Czy możliwe jest bycie w dwóch miejscach jednocześnie? Czy cała ludzkość mogłaby się zmieścić w łyżeczce od herbaty? Czy piękny jest robot?

Odpowiedzi na te i inne pytania w opowieściach i piosenkach zainspirowanych Bajkami robotów Stanisława Lema w fantastycznej oprawie wizualnej.

Wystąpią: Jarek Kaczmarek – opowiadanie i muzyka; Bartek Ścibior – wizualizacje.

Wstęp: 10 zł

„Opowieści ziemi” (źródło: materiały prasowe)

„Opowieści ziemi” (źródło: materiały prasowe)

Opowieści ziemi

Wszystkie opowieści, inspirowane książką Earth Tales, łączy tematyka ekologiczna, podejmowana w rdzennych kulturach z całego świata. Każda z historii będzie poprzedzona krótkim wstępem na temat danej społeczności tradycyjnej i jej relacji z Ziemią. Będzie można usłyszeć aborygeńską opowieść z Australii o Matce Słońce, która obudziła wszystkie żywe istoty, afrykański mit początku, tłumaczący dlaczego Niebo oddaliło się od Ziemi i co możemy zrobić, aby znów je ze sobą połączyć; hinduską baśń, będącą inspiracją dla Mahatmy Gandhiego i jego filozofii non violence – o dziewczynce, która uratowała prastary las, a także walijską historię o śmieciach, recyclingu i dobrych relacjach z sąsiadami… Po opowieściach organizatorzy zapraszają na performance ekologiczny: akcję ze śmieciami i tkanie wielkiej sieci życia, w której wszystko jest ze sobą połączone…

Opowiada: Beata Frankowska

Muzyka wielu kultur: Luka Hołuj (didjeridoo), Gwidon Cybulski (balafon, ngoni), Bart Pałyga (sarangi, drumla), Robert Lipka (akordeon)

Performance ekologiczny: Joanna Miś

Wstęp 10 zł

Opowieści z Krainy Kwantów
7 grudnia, godz. 11.00
Stara Prochownia, ul. Boleść 1, Warszawa

Opowieści ziemi
7 grudnia, godz. 13.00,
DK Rakowiec, ul. Wiślicka 8, Warszawa

Dodaj komentarz