• 2013-12-03

Rękawiczki Jeffa Koonsa – spór o kształt prawa autorskiego

6 grudnia w CSW Kronika w Bytomiu odbędzie się panel wokół książki pt. Rękawiczki Jeffa Koonsa – publikacji dotyczącej kwestii prawa autorskiego w kontekście współczesnych praktyk artystycznych i kuratorskich.

Ilustracja promująca spotkanie wokół książki „Rękawiczki Jeffa Koonsa” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ilustracja promująca spotkanie wokół książki „Rękawiczki Jeffa Koonsa” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W spotkaniu wezmą udział: Paweł Brożyński (historyk i krytyk sztuki, Fundacja SPLOT), Agnieszka Kilian (kuratorka, prawniczka, kuratorka wystawy i redaktorka książki Rękawiczki Jeffa Koonsa), Mateusz Kula (artysta) i Stanisław Ruksza (kurator, historyk sztuki, dyrektor CSW Kronika w Bytomiu).

Spór o kształt prawa autorskiego – a ściślej: o wartości, jakie powinny leżeć u podstaw konkretnych rozwiązań – wciąż trwa, pozostając przedmiotem społecznej debaty. W czasie spotkania rozmówcy skupią się na próbie opisu samej pracy niematerialnej, a także charakteru wysiłku, jaki jej towarzyszy. Ważnym punktem odniesienia rozmowy będą współczesne narzędzia pracy niematerialnej, stanowiące efekt pracy innych autorów czy szerzej osób uczestniczącym na różnych warunkach w procesie twórczym; procesu, który poniekąd z założenia inkorporuje inne osoby i opiera się na kolektywności. Rozmowa będzie się zatem toczyć także o relacjach pomiędzy uczestnikami tego procesu – twórcach/współtwórcach czy też współuczestnikach pracy.

Spotkanie jest częścią spotkań towarzyszących aktualnej wystawie Workers Of The Artworld Unite w bytomskiej Kronice.

Spotkanie wokół książki Rękawiczki Jeffa Koonsa (wyd. CSW Kronika w Bytomiu)
Panel odbędzie się 6 grudnia 2013 roku o godzinie 19.00
CSW Kronika w Bytomiu

Dodaj komentarz