• 2013-12-03

Nazario Díaz – solo-performance Złoto

Zespół neTTheatre z Centrum Kultury w Lublinie i Stowarzyszenie Artystów Bliski Wschód zapraszają na solo-performance pt. Złoto – pokaz pracy w wykonaniu Nazario Díaz na podstawie Gold. Petroleum. Frost. What if I would never be the same person?.

Nazario Díaz – solo-performance „Złoto" (źródło: mat. prasowe)

Nazario Díaz – solo-performance „Złoto" (źródło: mat. prasowe)

Nazario Díaz prezentuje efekty pracy, w której punktem wyjścia był Gold. Petroleum. Frost. What if I would never be the same person?. Premierowy pokaz odbył się 8 grudnia 2012 r. w Sewilli, w International Centre for Theatrical Research, TNT. W trakcie rezydencji w Fundacji Sopot Centralny (Polska) powstała podstawowa struktura performansu, ale całość jest ciągle na etapie pracy w toku.

Złoto to pierwszy wielowymiarowy epilog Vértebro Theatre, przedstawienie powstałe w oparciu o oryginalne fragmenty, gdzie pojawiają się nowe linie poszukiwań: relacji aktor/widz i aktor/tworzywo, pracy w przestrzeniach nietypowych, prostoty rozwiązań technicznych, recyklingu zużytego materiału i wprowadzania nowych elementów. Performance powstał we współpracy z Jorge Gallardo. Działanie realizowane w ramach projektu Wolontariatu Europejskiego prowadzonego przez Stowarzyszenie Artystów Bliski Wschód.

Nazario Díaz – solo-performance Złoto 
6 grudnia 2013 r., godz. 19.00
ul. Peowiaków 12, Sala prób nr 3
Centrum Kultury w Lublinie

Dodaj komentarz