• 2013-12-02

Huelle: Gdańsk w cieniu wojny i zaginiona opera Wagnera

9 stycznia w Wydawnictwie Znak ukaże się nowa książka Pawła Huellego pt. Śpiewaj ogrody. Jej tytuł pochodzi z cyklu Sonetów do Orfeusza Rainera Marii Rilkego, ulubionego poety autora.

Paweł Huelle „Śpiewaj ogrody” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Paweł Huelle „Śpiewaj ogrody” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Piękna kobieta, Gdańsk w cieniu wojny i zaginiona opera Wagnera.

Greta przeczuwała, jak to wszystko się skończy. Obsesja jej męża na punkcie tajemniczej opery Wagnera. Mrożący krew w żyłach pamiętnik pewnego Francuza. Wojna. I dzień, w którym Rosjanie zajęli jej miasto, jej dom, jej życie…

I tylko ten młody Polak, przypadkowy współlokator, nie pasuje do przeklętej układanki historii. Jego syn, kilkuletni chłopiec z opowieści Grety zaczyna na nowo stwarzać świat. Świat, który już dawno przeminął.

Magiczna, misternie skonstruowana powieść o wielokulturowym świecie, w którym przenikały się różne tradycje i nacje. O muzyce w cieniu Hitlera, domu w cienu zbrodni, miłości w cieniu wojny. I o niezwykłej przyjaźni małego chłopca z piękną Gretą.

Paweł Huelle jest zakochanym w Gdańsku i jego historii pisarzem, dramaturgiem i scenarzystą. Autorem m.in. słynnego Weisera DawidkaMercedesa-Benza czy Opowieści chłodnego morza. Świat, który już dawno przeminął, w jego utworach nabiera niezwykłego blasku. Tętni życiem, uwodzi i hipnotyzuje.

Paweł Huelle Śpiewaj ogrody
Premiera: 9 stycznia 2013 roku
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Dodaj komentarz