• 2013-11-30

Ewa Skaper, Marta Julia Piórko i Tomasz Sętowski odsłaniają Sekrety wyobraźni

Od 5 grudnia w Galerii Domu Artysty Plastyka w Warszawie będzie można oglądać wystawę malarstwa Marty Julii Piórko, Ewy Skaper i Tomasza Sętowskiego pt. Sekrety wyobraźni.

Ewa Skaper, „O tej co ukłuła się w palec” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ewa Skaper, „O tej co ukłuła się w palec” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wyobraźnia nie zna granic. To przestrzeń, w której definiujemy swoje pragnienia, lęki czy skrywane potrzeby. Wszystko, co możesz sobie wyobrazić, jest realne – powiedział przewrotnie Pablo Picasso. Z drugiej strony, tylko to, co jest realne, możemy przetworzyć w wyobraźni.

Sekrety wyobraźni będą tematem wystawy malarstwa, organizowanej przez magazyn Artysta i Sztuka w Galerii DAP 1, w Domu Artysty Plastyka w Warszawie. Tajemnice swojej imaginacji odsłonią artyści: Tomasz Sętowski, Ewa Skaper i Marta Julia Piórko.

W swoich pracach każdy z nich odwołuje się do bogactwa fantazji reprezentując przy tym swój indywidualny styl, czerpiący z różnych tradycji artystycznych. Prace Tomasza Sętowskiego są zaliczane do nurtu określanego jako realizm magiczny. W obrazach Ewy Skaper widać echa konwencji malarstwa dawnych mistrzów. Zwraca się również uwagę na bogatą symbolikę, jaką posługuje się malarka. Twórczość Marty Julii Piórko wychodzi od fotorealizmu i skłania się ku pop surrealistycznym realizacjom. Tym, co łączy wspomnianych twórców, jest nie tylko bogata wyobraźnia, ale i niewątpliwe doskonały, opanowany do perfekcji, warsztat.

Sekrety wyobraźni. Malarstwo Marty Julii Piórko, Ewy Skaper i Tomasza Sętowskiego
Wernisaż: 5 grudnia 2013 roku, godz. 19.00
Wystawa potrwa do 13 grudnia 2013 roku
Dom Artysty Plastyka, Galeria DAP 1
ul. Mazowiecka 11A
Warszawa

Dodaj komentarz