• 2013-11-29

Projektowanie bez błędu

7 grudnia o godz. 15.00 BWA w Tarnowie zaprasza na wykład Doroty Kuć i Kariny Snuszki z Mood Design pt. Projektowanie bez błędu.

Plakat wystawy „Błądzić jest rzeczą”, BWA w Tarnowie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat wystawy „Błądzić jest rzeczą”, BWA w Tarnowie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projektowanie architektoniczne to obszar, w którym wielkie idee i założenia splatają się z codzienną praktyką czyli funkcją i indywidualnymi potrzebami. Projekt z jednej strony szyty jest na miarę, z drugiej – ma mieścić się w kanonie, określanym przez podręczniki projektowania. W nich zawarte są liczby, standardy, konkretne wyliczenia. Czy ich przekroczenie, po to, żeby trafnie odpowiedzieć na zadanie projektowe, jest błędem? A może błędem jest właśnie rygorystyczne ich przestrzeganie? Jak zmieścić się pomiędzy tymi dwoma biegunami i wypracować superjakość – o tym opowiedzą Dorota Kuć i Karina Snuszka ze studia Mood Design.

Dorota Kuć i Karina Snuszka założyły autorską pracownię architektoniczną w 2005 roku. Obie ukończyły architekturę na Politechnice Poznańskiej i były stypendystkami na włoskich uczelniach: Politecnico di Milano Wydział Architektury (Dorota) i Universita di Perugia Wydział Historii Sztuki (Karina). Po studiach Dorota pracowała w biurach architektonicznych w San Francisco i Marbelli, natomiast Karina współpracowała z The Prince’s Foundation of the Built Environment (fundacja Księcia Walii zajmująca się rewitalizacją architektury i urbanistyki).

Realizacje Doroty Kuć i Kariny Snuszki często goszczą na łamach polskich i zagranicznych magazynów przedstawiających architekturę wnętrz, między innymi w prestiżowej włoskiej edycji magazynu AD. Wspólnie prowadzą showroom MOOD, który jest salonem flagowym Poliformu i Varenny w Polsce.

Wykład będzie wydarzeniem towarzyszącym wystawy Błądzić jest rzeczą.

Dorota Kuć i Karina Snuszka (Mood Design): Projektowanie bez błędu
7 grudnia 2013 r., godz. 15.00
BWA w Tarnowie

Dodaj komentarz