• 2013-11-28

Przegląd przedstawień nowego polskiego teatru

Od 8 do 15 grudnia w Krakowie odbywać się będzie Festiwal Boska Komedia 2013, który daje widzom szansę zobaczenia w ciągu jednego tygodnia najciekawszych sztuk sezonu z teatrów z całego kraju.

Boska Komedia 2013, plakat (źródło: mat. prasowe)

Boska Komedia 2013, plakat (źródło: mat. prasowe)

Boska Komedia to subiektywny przegląd przedstawień nowego polskiego teatru. Dla twórców jest to okazja do rozmów i promocji swojej twórczości przed krytykami i producentami zza granicy. Festiwal organizowany jest przez Łaźnię Nową oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe.


Najbardziej emocjonującą częścią Festiwalu jest konkurs INFERNO, w którym zaprezentowanych zostanie 12 najszerzej dyskutowanych spektakli ostatniego sezonu. Laureaci zostaną wyłonieni przez międzynarodowe jury, a główna nagroda w wysokości 50 tys. złotych, ufundowana przez prezydenta Krakowa, Jacka Majchrowskiego, zasili budżet teatru będącego producentem zwycięskiego spektaklu. Nagrody indywidualne dla twórców ufundował Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdan Zdrojewski.

W tegorocznym konkursie zaprezentowane zostaną przedstawienia wyprodukowane przez teatry w: Gdańsku, Opolu, Wałbrzychu, Szczecinie, Wrocławiu, Kielcach, Warszawie, Bydgoszczy i Krakowie.

INFERNO stanowi rdzeń festiwalu, a głównym celem sekcji jest pokazanie różnorodności polskiej sceny teatralnej oraz zapoznanie publiczności z najnowszymi trendami inscenizacyjnymi oraz eksperymentami podejmowanymi przez reżyserów – zachęca Bartosz Szydłowski, Dyrektor Artystyczny BOSKIEJ KOMEDII, który w tym roku wybrał spektakle do części konkursowej.

6. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia 2013:
od 8 do 15 grudnia 2013 roku
Kraków

Dodaj komentarz