Tuwim bez końca

Katedra Literatury Polskiej XX i XXI wieku Uniwersytetu Łódzkiego oraz Muzeum Miasta Łodzi zapraszają na Międzynarodową Konferencję Naukową Tuwim bez końca, która potrwa od 5 do 7 grudnia w Pałacu Poznańskich w Łodzi.

„Tuwim bez końca” – plakat (źródło: materiały prasowe)

„Tuwim bez końca” – plakat (źródło: materiały prasowe)

Konferencja została zorganizowana na zlecenie Instytutu Książki (konkurs projektów: Rok Tuwima) w kooperacji z Domem Literatury w Łodzi oraz Centrum Dialogu im. Marka Edelmana. Wydarzenie patronatem honorowym objęli:

  • pani Ewa Tuwim-Woźniak, córka poety;
  • Prezydent Miasta Łodzi, Hanna Zdanowska;
  • Rektor Uniwersytetu Łódzkiego, prof. Włodzimierz Nykiel;
  • Fundacja im. Juliana Tuwima i Ireny Tuwim.

Zaproszenie przyjęli wybitni znawcy twórczości Juliana Tuwima, a także animatorzy kultury, artyści i badacze inspirujący się twórczością autora Kwiatów polskich. Obradom plenarnym będą towarzyszyły panele dyskusyjne, spektakle teatralne, koncerty, wystawy i spotkania promujące publikacje o Tuwimie.

Chcemy spuentować Rok Tuwima w kręgach akademickich i pokazać, że o autorze Lokomotywy można rozmawiać bez końca tradycyjnymi i nowymi językami. Liczymy, że twórczy dialog przyniesie nowe, frapujące odczytania dorobku pisarza. Para buch, koła w ruch… – i tak bez końca!

Międzynarodowa Konferencja Naukowa Tuwim bez końca
Od 5 do 7 grudnia 2013 roku
Pałac Poznańskich, Muzeum Miasta Łodzi

Dodaj komentarz