• 2013-11-27

Komeda – Wośko – Ellis

W ramach Festiwalu Euroshorts 29 listopada w Gdańsku odbędzie się koncert w wykonaniu Miłosza Wośko, inspirowany muzyką Krzysztofa Komedy oraz twórczością amerykańskiego pisarza Breta Eastona Ellisa.

Koncert Ulicami L.A., plakat (źródło: mat. prasowe)

Koncert Ulicami L.A., plakat (źródło: mat. prasowe)

Godzinny koncert – spektakl zrealizowany specjalnie dla festiwalu Euroshorts przez Miłosza Wośko i Przemka Młyńczyka. Ulicami L.A. czyli muzyczno-literacka opowieść o Los Angeles – mieście-labiryncie, które wciąga w rytm walki o sukces.

Krzysztof Komeda  był wyjątkową osobowością muzyczną, wielką gwiazdą polskiego jazzu. Skomponował muzykę do ponad 50 filmów, między innymi do Dziecka Rosemary w reżyserii Romana Polańskiego, Niekochanej Janusza Nasfetera, Niewinnych czarodziejów Andrzeja Wajdy, Do widzenia, do jutra Janusza Morgensterna oraz do etiud szkolnych Romana Polańskiego: Dwóch ludzi z szafą i Gdy spadają anioły.

Miłosz Wośko na co dzień współpracuje z Melą Koteluk, laureatką nagrody Fryderyka 2013. Współprodukował album Meli Spadochron oraz wyróżniony Złotą Płytą 2013 album Lory Szafran Sekrety życia wg Leonarda Cohena. Jest pianistą i kompozytorem. Aranżował orkiestrę smyczkową na płyty Smolik 3 i 4 oraz na płytę Jest cudnie Maryli Rodowicz.

Koncert Ulicami L.A:
29 listopada 2013 r., godz. 20.00
ul. Pilotów 11, Plama Gdański Archipelag Kultury
Gdańsk

Dodaj komentarz