• 2013-11-27

Grzegorz Kosson i zamknięta w warstwach historia miejsc i ludzi

Nakładem wydawnictwa Słowa i Myśli ukazała się 20 listopada kolejna książka Grzegorza Kossona pt. Warstwy czyli obrazy miasta.

Grzegorz Kosson „Warstwy czyli obrazy miast” (źródło: materiały prasowe)

Grzegorz Kosson „Warstwy czyli obrazy miast” (źródło: materiały prasowe)

Zgroza leży nad przyszłości warstwami (Zofia Nałkowska, Dzienniki Czasu Wojny)

– od tego krótkiego, ale niezwykle znaczącego dla całości książki cytatu rozpoczyna się publikacja Warstwy czyli obrazy miasta.

Książka to pełna metafor i zakodowana opowieść o mieście, którego nazwa nigdy nie pada wprost. Magiczna podróż, która z każdym słowem, z każdą kolejną stroną, wciąga bez reszty. Pozwala odkryć nieznaną, zapomnianą, zamkniętą w warstwach historię miejsc i ludzi. Wszystko w niej żyje: rzeka, która cierpi, ogród rośnie na oczach czytelnika, fabryka – jawi się jako serce, siła napędowa, bez której miasto przestałoby żyć.

W książce pojawia się szereg postaci, miejsc nazwanych przez autora tak, jakby byli to bohaterowie czy zdarzenia z Baśni z 1000 i jednej nocy – Jeźdźcy Wschodu, Ujarzmiacze Rzeki, Ostatni Władca, Wielka Rzeźbiarka, Kamienny Ogród, Wielka Szpica… Te postacie są jednak częścią historii, wiele z nich istniało, a wydarzenia miały miejsce naprawdę. Odkrycie, kim byli, gdzie można odnaleźć opisywane kamienie, ogrody, fabryki, z czym należy wiązać opisywane epizody to nie lada gratka dla wszystkich, którzy sięgną po tę pozycję.

Warstwy czyli obrazy miasta to historia o mieście, które powstaje z kamieni, piasku i… trudu wielu zapaleńców, czyli historia, którą można odnieść do wielu miejsc na całym świecie.

Grzegorz Kosson – pisarz i bloger. Autor książek Złam konwencję i Podaj dalej. Brand coach, ekspert ds. komunikacji marketingowej i zarządzania wartością. Specjalista w zakresie storytellingu. Pasjonat nowych technologii i social media. Urodzony i zakochany w Warszawie. Baczny obserwator świata i ludzi. Jego pasją jest zbieranie i opowiadanie inspirujących historii.

Autorem ilustracji w książce jest Dennis Wojda – polski twórca komiksów, rysownik, scenarzysta. Zajmuje się również projektowaniem graficznym.

Grzegorz Kosson Warstwy czyli obrazy miasta
Premiera: 20 listopada 2013 roku
Wydawnictwo Słowa i Myśli

Dodaj komentarz