• 2013-11-27

3S – nowy projekt Pfleiderer oraz ASP we Wrocławiu

19 listopada we wrocławskim Krzywym Kominie rozpoczęły się warsztaty projektu 3S, tworzonego przez firmę Pfleiderer i Wydział Wzornictwa ASP we Wrocławiu.

3S – nowy projekt Pfleiderer oraz Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (źródło: materiały prasowe)

3S – nowy projekt Pfleiderer oraz Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (źródło: materiały prasowe)

Warsztaty mają na celu grupową pracę studentów nad meblami o ściśle określonych funkcjach. Tytułowe 3S to skrót od siedzisko, stół, szafa. Te trzy rodzaje mebli mają wchodzić w skład zestawów opracowywanych przez kilkuosobowe zespoły studentów, przy wykorzystaniu materiałów firmy Pfleiderer. Według Szymona Hanczara tego rodzaju zadanie projektowe ma za cel nauczenie studentów pracy zespołowej: dzielenia się obowiązkami, łączenia pomysłów, dyskusji.

Ponadto złożoność projektowanych mebli ma być impulsem do myślenia o nich jako o grupie produktów, które powinny łączyć określone cechy formalne. Jak informują organizatorzy:

Staramy się, by nasze akademickie zadania miały charakter maksymalnie zbliżony do tych, z którymi zetkną się młodzi projektanci w swojej pracy zawodowej. Z tego względu bardzo cenna jest także dla nas współpraca z firmą Pfleiderer i możliwość pracy na jej materiałach – powszechnie stosowanych przez producentów mebli i stolarzy. Dobór dekorów, ich łączenie, wykorzystanie ich specyfiki również jest integralną częścią każdego projektu mebla. Uczestnicy warsztatów 3S również będą mogli się z tym zmierzyć, zamiast korzystać z przypadkowych, akurat dostępnych materiałów.

3S
Projekt realizowany w I semestrze roku akademickiego 2013/2014 r.
Firma Pfleiderer
Wydział Wzornictwa ASP we Wrocławiu

Dodaj komentarz