• 2013-11-26

Międzynarodowy projekt dla polskiej porcelany

Link to Production to tytuł projektu organizowanego przez Międzynarodowe Centrum Designu w Berlinie, IDZ (Internationales Design Zentrum Berlin) oraz Ćmielów Design Studio.

Link to Production (źródło: materiały prasowe organizatora)

Link to Production (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ramach projektu wybrani berlińscy projektanci wzornictwa przemysłowego pracują nad innowacyjnymi produktami. Obecnie trwają warsztaty rozwoju produktów, a efekty pracy projektantów poznamy na początku przyszłego roku. To już kolejny projekt IDZ z zakresu promowania strategii zarządzania designem realizowany z polskimi firmami w ramach międzynarodowego programu Berlin Poland 2013-1014.

Projekt Link to Production został zaplanowany na trzy miesiące (wrzesień – listopad 2013). Po weryfikacji kandydatów i wyborze studiów projektowych, projektanci zostali zaproszeni na wizytę studyjną do Ćmielów Design Studio. Uczestnicy programu zapoznali się z poszczególnymi fazami produkcyjnymi Polskich Fabryk Porcelany Ćmielów i Chodzież. Następnie rozwijali swoje indywidualne koncepcje, wypracowywali modele i formy. Obecnie pracują na wspólnych warsztatach w Ćmielów Design Studio i pod opieką dyrektora artystycznego Marka Cecuły zakończyć proces przygotowaniem prototypów. Najlepsze projekty mają szansę wdrożenia do najnowszej oferty pod marką Ćmielów Design Studio lub Polskich Fabryk Porcelany Ćmielów i Chodzież.

Link to Production
Wrzesień – listopad 2013 r.
Polskie Fabryki Porcelany
Ćmielów, Chodzież

1 komentarz do artykułu “Międzynarodowy projekt dla polskiej porcelany”

Dodaj komentarz