• 2013-11-26

Laureaci Toruńskich Spotkań Jednego Aktora

Jury Związku Artystów Scen Polskich oraz Kapituła Nagrody Publiczności 28. Toruńskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora Teatru Baj Pomorski w Toruniu 24 listopada przyznała Nagrodę za kreację oraz Nagrodę Publiczności.

Jacek Malarski, „Novecento" (źródło: mat. prasowe)

Jacek Malarski, „Novecento" (źródło: mat. prasowe)

Jury Związku Artystów Scen Polskich w składzie: Anita Nowak, Teresa Stępień-Nowicka – przewodnicząca, Mieczysław Franaszek, Antoni Słociński po obejrzeniu ośmiu spektakli w wykonaniu aktorów profesjonalnych:

  • …podszyty! w wykonaniu Bartosza Zaczykiewicza (Toruń)
  • Bacon w wykonaniu Marcina Bikowskiego (Teatr Malabar Hotel)
  • I będą święta w wykonaniu Agnieszki Przepiórskiej (Teatr Konsekwentny, Warszawa)
  • Takaja w wykonaniu Anny Skubik (Wrocław)
  • Bilet do nieba w wykonaniu Milki Zimkowej (Słowacja)
  • Novecento w wykonaniu Mateusza Olszewskiego (Teatr Szwalnia, Łódź)
  • Shylock w wykonaniu Piotra Kondrata
  • Kredyt zaufania w wykonaniu Izy Kały
  • oraz Doświadczenie w wykonaniu Dominiki Handzlik – Laureatki Turnieju Teatrów Jednego Aktora SAM NA SCENIE w ramach 58. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, Słupsk 2013

zwróciło szczególną uwagę na spektakle pt.: …podszyty! w wykonaniu Bartosza Zaczykiewicza i I będą święta w wykonaniu Agnieszki Przepiórskiej, Novecento w wykonaniu Mateusza Olszewskiego, Kredyt zaufania w wykonaniu Izy Kały, Doświadczane w wykonaniu Dominiki Handzlik oraz Bilet do nieba w wykonaniu Milki Zimkovej. W wyniku dyskusji jury Związku Artystów Scen Polskich postanowiło przyznać nagrodę za kreację aktorską Mateuszowi Olszewskiemu z spektakl Novecento:

za prawdę przekazu, szeroki wachlarz aktorskich środków wyrazu, sceniczną wyobraźnię i poczucie humoru.

Kapituła Nagrody Publiczności powołana do przyznania Nagrody Publiczności 28 Toruńskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora w składzie: Aneta Ewa Lauer, Joanna Kidawska, Anna Natalia Kmieć, Natalia Próchniak, Katarzyna Wiśniewska, postanowiła, że przyznaje Nagrodę Publiczności za Najlepsze przedstawienie 28 Toruńskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora w postaci nagrody finansowej ufundowanej przez Telewizję Toruń Izie Kale za monodram Kredyt zaufania. Kapituła Nagrody Publiczności wyraziła swoje uznanie także wobec Marcina Bikowskiego za wysoki kunszt artystyczny i warsztat aktorski oraz Agnieszki Przepiórskiej za odważne podejście do tematyki przeżywania żałoby.

28 Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora
od 22 do 24 listopada 2013 roku
Toruń

Dodaj komentarz