Najlepsi z warszawskiej ASP – nadchodzi COMING OuT

Od 7 grudnia w siedzibie orkiestry Simfonia Varsovia w Warszawie będzie można oglądać wystawę najlepszych dyplomów warszawskiej ASP pt. COMING OuT.

Plakat wystawy COMING OuT 2013, ASP w Warszawie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat wystawy COMING OuT 2013, ASP w Warszawie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa COMING OuT jest wyjątkowym przedsięwzięciem artystycznym, które wpisało się już w kulturalny kalendarz Warszawy. Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie wychodzi ze swoich murów w przestrzeń miejską, pokazując to, co ma najbardziej wartościowego – najciekawsze prace dyplomowe swoich absolwentów. Wydarzenie jest nie tylko elementem promocji młodej sztuki, ale również dorocznym nieformalnym spotkaniem twórców: uznanych artystów – pedagogów oraz absolwentów i studentów warszawskiej ASP.

Na wystawie eksponowane są najlepsze dyplomy z siedmiu wydziałów – Malarstwa, Rzeźby, Grafiki, Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, Architektury Wnętrz, Wzornictwa oraz Sztuki Mediów i Scenografii. Wystawa skierowana jest głównie do miłośników sztuki i bywalców wydarzeń kulturalnych w Warszawie. Szczególnie cenne jest zainteresowanie środowisk opiniotwórczych – krytyków, dziennikarzy, animatorów kultury, a także przedstawicieli biznesu.

To właśnie Coming Out stwarza właścicielom galerii, studiom projektowym, firmom inwestującym w design swoich produktów szanse nawiązania kontaktów z młodymi, zdolnymi twórcami. Ważnymi odbiorcami wystawy są również młodzi ludzie – studenci i absolwenci szkół artystycznych.

Poprzednie cztery edycje wystawy cieszyły się niezwykła popularnością. W ubiegłym roku na wernisaż do siedziby orkiestry Sinfonia Varsovia przyszło ponad 6 000 osób.  Jak co roku wystawie towarzyszyć będzie obszerny katalog. Publikacje z poprzednich edycji były bardzo pozytywnie oceniane przez czytelników i wydawców. Katalog z roku 2010 otrzymał wyróżnienie w 50 Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek Najpiękniejsze Książki Roku.

Większość absolwentów, którzy prezentowali swoje prace na COMING OuT, uznaje wystawę za ważne wydarzenie na początku samodzielnej drogi artystycznej.

Organizator: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

COMING OuT
Wernisaż: 6 grudnia 2013 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 15 grudnia 2013 roku
Orkiestra Simfonia Varsovia
ul. Grochowska 272
Warszawa

Dodaj komentarz