• 2013-11-25

Popremierowe pokazy przedstawień wizualnych

26 i 28 listopada w Centrum Kultury w Lublinie odbędą się jedne z pierwszych pokazów popremierowych dwóch niezwykłych wizualnie przedstawień - Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy Lubelskiego Teatru Tańca oraz Ala ma sen neTTheatre.

„Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy" (źródło: mat. prasowe)

„Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy" (źródło: mat. prasowe)

Przedstawienie Lubelskiego Teatru Tańca - Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy urzekło widzów świetną zbiorową kreacją tancerzy oraz ciekawą choreografią Simone Sandroniego. W magiczny świat Alicji w krainie czarów przenosi z kolei neTTheatre w spektaklu Ala ma sen. Konstruowana na oczach widzów multimedialna scenografia i grana na żywo muzyka kusi widza do zajrzenia do króliczej nory…

Inspiracją do spektaklu Lubelskiego Teatru Tańca stały się zmiany związane z przeprowadzką artystów do odrestaurowanego budynku Centrum Kultury w Lublinie. Nowy początek, nowe nadzieje, nowe perspektywy. Gdy zaczyna się coś nowego, umysł natychmiast tworzy niezwykłe obrazy złożone z ukrywanych dotąd nadziei, otwierając niejako świat na nowo. Wspomnienia, przeszłe zdarzenia odchodzą w niepamięć i liczy się tylko to, co przed nami. Jedynie dzieciństwo jakoś mocniej przebija się do świadomości, wszystko inne traci już na znaczeniu. Jakieś strzępy wspomnień, zranienia, chwile radości, jakieś powidoki osób i miejsc majaczą w głowie. Ale na horyzoncie już nowe kusi, ekscytuje, pociąga. A przecież już za chwilę i to także stanie się przeszłością.

Ala ma sen to spektakl na podstawie Alicji w Krainie Czarów i Alicji po drugiej stronie lustra Lewisa Carrolla. Szalona podróż do wnętrza marzenia sennego. Konstruowana na oczach widzów multimedialna scenografia i grana na żywo muzyka stają się przewodnikami po zapierającym dech w piersiach labiryncie ludzkiego umysłu.

Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy:
26 listopada 2013 r., godz. 18.00, Sala Widowiskowa

Ala ma sen:
28 i 29 listopada 2013 r., godz. 18.00

ul. Peowiaków 12, Sala Widowiskowa
Centrum Kultury w Lublinie

Dodaj komentarz