• 2013-11-25

Moderat – multimedialne koncerty trio w Katowicach i Poznaniu

Znaczące postaci światowej sceny elektronicznej zaprezentują swoje multimedialne show podczas marcowych koncertów w Katowicach i Poznaniu. Trio muzyków Modeselektor i Apparat wraca na sceniczne deski po przerwie spowodowanej wypadkiem frontmana, Saschy Ringa.

Moderat, fot. Olaf Heine (źródło: mat. prasowe)

Moderat, fot. Olaf Heine (źródło: mat. prasowe)

Dla polskich fanów zespołu, wiosenne koncerty będą okazją, aby na żywo posłuchać materiału z nowego krążka II. W lutym berlińczycy zagrają też w stołecznym klubie Basen. Wcześniej zespół zaprezentował się także na wspólnym koncercie z Radiohead w Poznaniu, a także jako gwiazda festiwalu Audioriver i ostatniej edycji katowickiej imprezy Tauron Nowa Muzyka. Płyty Moderat zachwycają stylistycznym bogactwem, wycyzelowanym brzmieniem, precyzyjnymi rytmami i – przede wszystkim – doskonałymi piosenkami. Sascha Ring aka Apparat potwierdza na dwójce, że jest nie tylko doskonałym producentem, ale też świetnym wokalistą. Nie przypadkiem Moderat to ulubieńcy Thoma Yorke’a i Radiohead – są to po prostu pokrewne dusze, muzycy, którzy najciekawsze współczesne inspiracje kodują w otwartych głowach i filtrują przez własną unikalną wrażliwość.

Moderat maja też na koncie współpracę z UNICEF – piosenka Gita z ostatniego albumu posłużyła jako soundtrack do kampanii UNICEF przeciwko przemocy domowej. Show w katowickiej Galerii Szyb Wilson odbędzie się w ramach cyklu Before Tauron Nowa Muzyka. Z kolei występ w Poznaniu to efekt współpracy agencji Automatik i Centrum Kultury Zamek.

Moderat live multimedia show:

Before Tauron Nowa Muzyka:
29 marca 2014 roku, Galeria Szyb Wilson, Katowice

Automatik / CK Zamek prezentują:
31 marca 2014 roku, Sala Wielka CK Zamek, Poznań

Dodaj komentarz