Rozstrzygnięto konkurs na plakat w Teatrze Śląskim

Od 21 listopada do 3 grudnia w Foyer Dużej Sceny Teatru Śląskiego w Katowicach można oglądać pokonkursową wystawę plakatów spektaklu Lot nad kukułczym gniazdem.

Plakat Agaty Nosal - laureatki pierwszej nagrody, Teatr Śląski w Katowicach (źródło: materiały prasowe)

Plakat Agaty Nosal - laureatki pierwszej nagrody, Teatr Śląski w Katowicach (źródło: materiały prasowe)

Robert Talarczyk, dyrektor Teatru Śląskiego i reżyser Lotu nad kukułczym gniazdem zaprosił studentów i studentki katowickiej ASP, i w porozumieniu z rektorem Antonim Cyganem ogłoszono konkurs. Stawką była realna współpraca przy tworzeniu spektaklu – wybrany plakat miał stać się częścią kampanii wizerunkowej najnowszej premiery.

W pracowni projektowania plakatu na katowickiej ASP, prowadzonej przez prof. Romana Kalarusa, dr Monikę Starowicz i mgr. Filipa Ciślaka studenci i studentki przygotowali prawie 60 różnorodnych prac. Jednych kusił polityczny kontekst opowieści i walka z kombinatem, inni szukali graficznego komentarza do medycznych eksperymentów z pacjentami na granicy tego, co pozornie leczy, a dosłownie zabija. Kilka prac bardzo wyraźnie nawiązywało do filmu Formana z oskarowymi kreacjami Jacka Nicholsona i Louise Fletcher.

W wyniku wewnętrznego konkursu powstało 59 plakatów ukazujących różnorodność postaw twórczych. Projekty zrealizowane przez studentów cechuje profesjonalizm i wysoki poziom artystyczny. Do ekspozycji pokonkursowej Jury wybrało 44 plakaty. Laureatką pierwszej nagrody jest studentka roku dyplomowego Agata Nosal. Prof. Robert Kalarus przyznał również trzy wyróżnienia, które otrzymali: Aleksander Caban, Dagmara Cieślica i Maja Maciejko.

Pokonkursowa wystawa plakatu Lotu nad kukułczym gniazdem
21 listopada do 3 grudnia 2013 r.
Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego w Katowicach, foyer

Dodaj komentarz