• 2013-11-23

Kofman / Hynek / Kocot / Katafiasz

26 listopada, w ramach projektu wtw://strefy_kontaktu_nowe horyzonty, we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się projekcja filmu Gila Kofmana Złodziej Pamięci.

wtw://strefy_kontaktu_nowe horyzonty : Kofman / Hynek / Kocot / Katafiasz, plakat (źródło: mat. prasowe)

wtw://strefy_kontaktu_nowe horyzonty : Kofman / Hynek / Kocot / Katafiasz, plakat (źródło: mat. prasowe)

Bohaterem spektaklu Pomarańczyk, reżyserowanego przez Tomasza Hynka, jest czterdziestokilkulatek o bardzo niskim poczuciu własnej wartości, który chcąc poczuć się Kimś, przywłaszcza sobie osobowość Majora, przywódcy Pomarańczowej Alternatywy. Lukas – bohater filmu Złodziej Pamięci – jest kasjerem przy autostradzie, prowadzi monotonne i jałowe życie. Przypadkowe spotkanie z człowiekiem ocalałym z Holokaustu sprawia, że cierpienia Żydów w czasie II wojny światowej uznaje za własne i obsesyjnie splata to przekonanie ze swoim życiem w Ameryce.

Film wybrali: Tomasz Hynek – reżyser spektaklu Pomarańczyk we Wrocławskim Teatrze Współczesnym oraz autor sztuk i wykonawca roli tytułowej – Marek Kocot. Po projekcji rozmowę z Tomaszem Hynkiem i Markiem Kocotem poprowadzi Olga Katafiasz, teatrolog i filmoznawca, wykładowca w krakowskiej PWST.

Obydwie te historie, każda na swój sposób – mówi Tomasz Hynek – to opowieści o braku tożsamości, o kradzieży tożsamości stamtąd, gdzie jest jej aż nadto. I o tym, że nie jest to sprawiedliwe…

wtw://strefy_kontaktu_nowe horyzonty
KOFMAN / HYNEK / KOCOT / KATAFIASZ
26 listopada 2013 r., godz. 19.00
ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, Sala nr 4
Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu

Dodaj komentarz