• 2013-11-23

Anna Zawadzka-Dziuda z impresjami Peerelu

Od 18 listopada w Galerii Twórców Galera w Zielonej Górze można oglądać wystawę malarstwa Anny Zawadzkiej-Dziuda pt. Impresje Peerelu.

Anna Zawadzka-Dziuda, „Złote grono 1987” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Anna Zawadzka-Dziuda, „Złote grono 1987” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Moje malarstwo dotyka wrażeń, osobistych wspomnień czasu Peerelu. Czas i miejsca, postaci przedstawione w obrazach, klimat tamtych lat, specyficzna architektura, moda, design. Jak również wydarzenia związane ze światem artystycznym Zielonej Góry.

Nie skupiam się na kwestiach politycznych, lecz emocjonalnych i sentymentalnych. Patrzę na te czasy, oczami dziecka, które niezupełnie wie co kryje widziana rzeczywistość; w malarstwie staram się przywoływać te dobre wspomnienia. Pracowałam głównie ze zdjęciami, zafascynowały mnie przede wszystkim “wyklejane zeszyty” mojej mamy, gdzie znajdowały się wycinki z gazet, fotografie mody, popularnych w tamtym okresie zespołów muzycznych. Kolejnym etapem było sięgniecie do rodzinnych albumów i starych fotografii związanych z Zieloną Górą.

Składające się na wystawę obrazy to malarski zapis moich osobistych wrażeń i emocji, czasem wspomnień… Nie oceniam tamtego, minionego czasu, raczej staram się uchwycić jego równoczesną bliskość i zaskakującą odrębność…

Anna Zawadzka – Dziuda

Kuratorem wydarzenia jest Igor Myszkiewicz

Anna Zawadzka-Dziuda (ur.1981r.) – ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie, (profil tkanina artystyczna). Studia na kierunku malarstwo, w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dyplom z malarstwa sztalugowego uzyskała w 2007 r. w pracowni prof. Jana Gawrona oraz as. Jarosława Łukasika. Mieszka i pracuje w Zielonej Górze.

Anna Zawadzka-Dziuda, Impresje Peerelu
Wernisaż: 18 listopada 2013 roku, godz. 19.00
Wystawa potrwa do 14 grudnia 2013 roku
Galeria Twórców Galera, Piekarnia Cichej Kobiety
ul. Fabryczna 13
Zielona Góra

Dodaj komentarz