• 2013-11-23

Agata Michowska z rzeźbiarskimi poszukiwaniami w Ustce

Od 6 grudnia w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce będzie można oglądać wystawę prac Agaty Michowskiej pt. FOLLOWING 87, PRECEDING 89. Organizatorem ekspozycji jest Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej.

Agata Michowska, „FOLLOWING 87, PRECEDING 89” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Agata Michowska, „FOLLOWING 87, PRECEDING 89” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekt FOLLOWING 87, PRECEDING 89 jest próbą powrotu do idei rzeźby, traktowanej jako materialny i symboliczny substytut otaczającej nas rzeczywistości. Kryje ona w sobie jednocześnie nostalgiczno-ironiczną refleksję nad naturą procesu tworzenia, u podstaw którego leży nieustanne poszukiwanie, błądzenie i wytyczanie nowych szlaków. Potężna i niezmienna mapa nieba, utkana z 88 wyodrębnionych i nazwanych gwiazdozbiorów, od zarania dziejów pełniła rolę ważnego narzędzia nawigacji.

Te czysto wirtualne figury, będące niczym innym jak wypadkową złożonej inżynierii ciał niebieskich i podążającej za nimi wyobraźni ludzkiej materializuje się w przestrzeni galerii pod postacią prostych, geometrycznych konstrukcji, nawiązujących do rzeźby abstrakcyjnej. W istocie swej, nie będąc ani abstrakcją ani studium natury, tworzą syntetyczny obraz form, istniejących na pograniczu rzeczywistości i wyobrażenia, prawdy i iluzji, naukowej wiedzy i imaginacji.

Małgorzata Przewies, specjalista ds. edukacji artystycznej i promocji

Agata Michowska, FOLLOWING 87, PRECEDING 89
Wernisaż: 6 grudnia 2013 roku, godz. 19.30
Wystawa potrwa do 10 stycznia 2014 roku
Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

Dodaj komentarz