Sztukobranie czas zacząć

7 i 8 grudnia w krakowskich Salach Balowych Pałacu pod Baranami odbędą się IV Targi Młodej Sztuki – Sztukobranie.

Targi Młodej Sztuki – Sztukobranie, logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Targi Młodej Sztuki – Sztukobranie, logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

IV edycja Sztukobranie to zupełnie nowa odsłona wydarzenia, w którym swoje prace zaprezentują nie tylko najlepsi młodzi artyści z Polski, studenci i absolwenci uczelni artystycznych, ale również twórcy niezależni i wyjątkowo utalentowani. Różnorodność Targów podkreślą reprezentując różne style, szkoły i środowiska artystyczne. Sztukobranie to dwudniowe wydarzenie skupiające w jednym miejscu grupę znakomitych – młodych nie tylko wiekiem, ale i duchem – twórców sztuki współczesnej, umożliwiające nawiązanie kontaktów z klientami, kolekcjonerami oraz galeriami.

Sztukobranie udowodniło, że Sztuka jest na wyciągnięcie ręki i każdy może być w jej posiadaniu. Dodatkowo możliwość bezpośredniego obcowania z artystami, pozwala przyjrzeć się z bliska nowym trendom w sztuce, wymianę doświadczeń oraz współuczestnictwo w szeroko pojętej kulturze. Poszukiwacze młodych talentów, kolekcjonerzy, osoby, które lubią otaczać się pięknem – każdy znajdzie tutaj coś interesującego dla siebie… Na Targach Młodej Sztuki będzie można zobaczyć i kupić bezpośrednio prace młodych twórców, tj: malarstwo, grafikę tradycyjną, fotografię, rzeźbę, ceramikę.

W zbliżającej się edycji Targów udział weźmie 40 artystów: Marlena Biczak, Małgorzata Bieniek-Strączek, Amelia Chwałek, Joanna Cypriak vel Czupryniak, Katarzyna Dobrogowska, Dydo Mariusz, Angelika Galus, Emilia Gąsienica-Setlak, Dominika Gęborek, Patrycja Godula, Łukasz Jacek, Marzena Jagiełło-Wasilewska, Bartosz Kaproń, Karolina Karcz, Bartosz Kęska, Piotr Kolanko, Anna Kopyto, Marta Kozłowska, Krzysztof Sławomir Król, Barbara Krzaklewska, Marcin Kulczycki, Nadia Lipiec, Monika Malinowska, Beata Milligan, Katarzyna Mol, Katarzyna Ociepska, Aleksandra Piórek, Agnieszka Radzięda, Alicja Sawoniuk, Bartłomiej Skawski, Katarzyna Skowronek, Zuzanna Soińska-Szozda, Natalia Sroka, Aleksandra Szczepanik, Zofia Szczęsna, Paulina Taranek, Wawrzyniec Tyrpa, Magdalena Wilk, Grzegorz Wójcik i Paweł Zakrzewski.

Pierwszego dnia w ramach Sztukobrania odbędzie się wydarzenie wyjątkowe i unikalne, jakim będzie Cicha Aukcja dzieł zgromadzonych i wystawionych podczas Sztukobrania. Wydarzenie niezwykłe ponieważ wśród niepowtarzalnej atmosfery zabytkowych wnętrz, bogata historia miejsca splecie się z niecodziennym spotkaniem tych, którzy sztuką się otaczają, sztuką żyją, sztukę doceniają, słowem wielkich pasjonatów. A choć kolekcjonowanie sztuki z definicji jest hobby elitarnym, wąskie grono ich wielbicieli na pewno doceni naszą inicjatywę, podczas której zaprezentowane zostaną dzieła młodych ciałem i duchem polskich artystów. Doskonale wiemy, że tworzenie kolekcji opiera się na indywidualnym zdaniu i odczuciach, bez względu na to, czy zakupione dzieła mają jedynie cieszyć oko, być oryginalnym dodatkiem wnętrza, czy inwestycją finansową, dlatego chcielibyśmy w atmosferze kameralnego spotkania, bez udziału artystów oraz osób trzecich, stworzyć zaproszonym gościom możliwość intuicyjnego obcowania i dzielenia się sztuką współczesną.

Dzięki udziałowi w Cichej Aukcji biorący w niej udział goście, będą mieli szansę na promowanie swojej marki podczas pierwszego takiego eventu w Polsce. Ponadto niewątpliwą zaletą może być znalezienie się wśród instytucji torujących nowatorskie rozwiązania w artystycznym biznesie. Obecność na Cichej Aukcji stanie się zjawiskiem budującym, bowiem będziemy dokładali wszelkich starań, by dowieść, że młodzi artyści mają szansę pokazać się szerszemu gronu, jak i zyskać popularność, a także przychylność kolekcjonerów i pasjonatów sztuki. Nie należy zapominać, że z obiektów podziwianych za swe walory artystyczne, obrazy, grafiki czy fotografie, to dzieła sztuki stają się pożądanym składnikiem portfela inwestycyjnego i atrakcyjnym dobrem, w które warto lokować oszczędności.

Organizatorem wydarzenia jest firma New Soul Design Marta Kozłowska oraz fundacja New Era Art Jana Potockiego.

IV Targi Młodej Sztuki – Sztukobranie
Targi odbędą się 7 i 8 grudnia 2013 roku
Pałac pod Baranami, Sale Balowe
Kraków

Dodaj komentarz