Jak fotografować architekturę modernistyczną

23 i 24 listopada Galeria BWA Katowice zaprasza na warsztaty z Filipem Springerem i Markiem Woźniczką pt. Źle urodzone — jak fotografować architekturę modernistyczną.

Źle urodzone — jak fotografować architekturę modernistyczną (źródło: materiały prasowe organizatora)

Źle urodzone — jak fotografować architekturę modernistyczną (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wychodząc naprzeciw wszystkim tym, którzy chcą doskonalić swój fotograficzny warsztat pod okiem fachowców, Galeria BWA Katowice stworzyła panel edukacyjny Pstrykowisko. Część spotkań ma charakter warsztatowy, oparty o zagadnienia z zakresu wykonywania zdjęć, a także ich obróbki w programach graficznych i przygotowywania do druku. Realizowane są również wykłady oraz plenery z udziałem artystów fotografów (m.in. z Bartłomiejem Barczykiem, Joanną Nowicką, Markiem Woźniczką, Filipem Springerem).

Autorzy projektu Źle Urodzone zapraszają na jedyne w swoim rodzaju dwudniowe warsztaty fotograficzne architektury modernistycznej. Architekt Marek Woźniczka opowie o podstawowych cechach modernizmu oraz o tym, jak należy patrzeć na architekturę, by odkryć jej wartość. Z kolei fotograf i reporter Filip Springer wprowadzi uczestników w arkana fotografowania budynków i kontekstu, w jakim się one znalazły. Opowie też o poszukiwaniu własnego języka w fotografii architektury, subiektywnym opowiadaniu aparatem o budynkach i przestrzeni między nimi. Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich fotografujących, którzy chcieliby wyjść poza klasyczną fotografię architektury. W programie warsztatów przewidziano zajęcia praktyczne w plenerze oraz omówienie prac — spotkanie w Galerii BWA.

Na warsztaty obowiązują zapisy.

Źle urodzone — jak fotografować architekturę modernistyczną
23 i 24 listopada 2013 r., godz. 10.00-14.00
Galeria BWA
Katowice

Dodaj komentarz