• 2013-11-22

Zakończenie projektu 5 zmysłów eMOTION

22 listopada spektaklem Polskiego Teatru Tańca Desert w choreografii Pauliny Wycichowskiej zakończył się realizowany od połowy września projekt 5 zmysłów eMOTION, w ramach którego odbyło się ponad 200 wydarzeń edukacyjno-kulturalnych adresowanych do osób niewidomych, niesłyszących, niepełnosprawnych ruchowo oraz intelektualnie.

5 zmysłów eMOTION fot. Marek Lapis (źródło: mat. prasowe)

5 zmysłów eMOTION fot. Marek Lapis (źródło: mat. prasowe)

W czasie trwania projektu 5 zmysłów eMOTION warsztaty edukacyjno-kulturalne prowadzone były przez 40 zaproszonych pedagogów – najlepszych i najbardziej doświadczonych praktyków tańca, choreografów i pedagogów. Projekt koncentrował się na odkrywaniu indywidualnej ekspresji uczestników, rozpoznaniu ich własnego potencjału ruchowego podczas spotkań warsztatowych, a także rozwijaniu umiejętności zastosowania zdobytej podczas seminariów i spotkań naukowych wiedzy. Podstawowym celem projektu 5 zmysłów eMOTION było zniesienie barier społecznych, które często uniemożliwiają osobom niepełnosprawnym uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych i edukacyjnych.

 

Kończący się projekt eMOTION jest już trzecim z cyklu 5 zmysłów. Wydarzenia te wpisują się w aktywne przeciwdziałanie wykluczeniu kulturalnemu i będąc największym tego typu przedsięwzięciem kulturalno – edukacyjnym w Polsce. Pierwszym z nich była wystawa sztuk wizualnych dla osób niewidomych, która odbyła się w Muzeum Narodowym w Poznaniu (5 zmysłów. Audiodeskrypcja), w zeszłym roku, wspólnie z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus zrealizowany został projekt muzyczny dla osób niesłyszących (5 zmysłów. Pauza).

5 zmysłów. eMOTION
od 16 września do 22 listopada 2013 roku
Poznań

Dodaj komentarz