ROOKIE – książki piękne i wymagające

Wydawnictwo Mundin oraz Galeria Miejska Arsenał w Poznaniu zapraszają 7 i 8 grudnia na II edycję Targów Książki ROOKIE oraz na cykl wykładów, warsztatów i spotkań ROOKIE Ideas, które odbędą się w styczniu 2014 roku.

ROOKIE – logo (źródło: materiały prasowe)

ROOKIE – logo (źródło: materiały prasowe)

II edycja ROOKIE składa się z dwóch części: targów książek ROOKIE Book Fair oraz serii wykładów i dyskusji ROOKIE Book Ideas, w całości poświęconych autorom, kolekcjonerom oraz projektantom książek. Zeszłoroczna edycja Festiwalu ROOKIE, która odbyła się w Galerii Miejskiej Arsenał, zgromadziła ponad pięciotysięczną publiczność oraz 25 oficyn wydawniczych. Za to wydarzenie Targi Książki ROOKIE otrzymały nagrodę Projekt Roku Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej w kategorii Wydarzenie.

Na targach książki ROOKIE Book Fair 7 i 8 grudnia w Starym Browarze w Poznaniu zaprezentują się najlepsze krajowe i zagraniczne wydawnictwa zajmujące się sztuką, fotografią, architekturą oraz książką artystyczną; te, które dbają zarówno o treść, jak i formę książek. Ideą targów jest, aby piękne i wymagające w odbiorze książki trafiły do odbiorcy umiejącego je docenić. Na targach swoje publikacje zaprezentują również galerie sztuki z Warszawy.

Podczas ROOKIE Book Ideas od 14 do 16 stycznia 2014 w Galerii Miejskiej Arsenał wspólnie z prelegentami organizatorzy postarają się zdefiniować aktualne znaczenie książki jako medium dla twórców sztuki. W trakcie wykładów i spotkań teoretycy oraz rzemieślnicy słowa i obrazu drukowanego poprowadzą publiczność zawiłą i wymagającą ścieżką procesu powstawania książki artystycznej. Od ulotnych idei przez materialność surowców drukarskich: papierów, czcionek i farb drukarskich aż po fetyszyzującą miłość do artystycznych obiektów, jakimi książki potrafią być.

ROOKIE Book Fair / Targi książek
7 grudnia 2013, godz. 12.00–21.00
8 grudnia 2013, godz. 12.00–20.00
Stary Browar w Poznaniu

ROOKIE Ideas / Wykłady, warsztaty, spotkania
Od 14 do 16 stycznia 2014
Galeria Miejska Arsenał w Poznaniu

Dodaj komentarz