• 2013-11-22

Fantadroms – w świecie kosmicznych fantazji

W niedzielę 24 listopada w Centrum Sztuki WRO odbędzie się Niedzielny Poranek Filmowy, który po raz kolejny widzowie spędzą z bohaterami łotewskiego cyklu Fantadroms.

„Fantadroms” (źródło: materiały prasowe)

„Fantadroms” (źródło: materiały prasowe)

Na projekcję tym razem zapraszają Kosmiczny Robaczek, Kosmiczne Prosię, Kupka Szmat, Fioletowa Galaretka, Kosmiczna Krówka i Mysz Ziemska, których z wszelakich opresji co rusz ratować musi niezastąpiony kotek – robot Indrikis XIII. Czy gra w kosza może w kosmosie wywołać trzęsienie domku? Jaki jest przysmak kosmicznego słonia? Czy można spaść z tęczy? No i – czy Prosię może zostać tatusiem pingwinka? Takie historie tylko w Fantadromsach – odpowiedzi na te i inne pytania widzowie znajdą podczas najbliższej projekcji.

Fantadroms to niezwykła seria animacji, powstająca na przełomie lat 80. i 90. w słynnym łotewskim studiu DAUKA, we współpracy z łotewską telewizją. Czaruje bogactwem kolorów, niezwykłą wyobraźnią twórców, pogodą i humorem. Dla publiczności, nawet dobrze zaznajomionej z filmem animowanym, to z pewnością coś nowego i wyjątkowego.

Po projekcji organizatorzy zapraszają na kosmiczne zabawy warsztatowe.

W programie:

  • Trzęsienie ziemi – 1993

Kiedy Kosmiczny Robaczek bierze kąpiel, jego domkiem targa wstrząs. Przestraszony Robaczek woła o pomoc do rozjemcy kosmicznych nieporozumień, robota Indrikisa XIII. Tym razem winowajcą wypadku jest Kosmiczna Galaretka i jej pasja do ulicznej koszykówki…

  • Buteleczka – 1994

Kiedy Mysz Ziemska wyszła na spacer ze swoim małym potomkiem, nagle zauważyła, że gdzieś zniknęła jej buteleczka mleka. Winowajcy nie trzeba szukać daleko – z daleka widać bowiem okrągłe kształty słonia. W gniewie Mysz stara się odzyskać swój majątek, ale by wszystko skończyło się szczęśliwie, znów pomóc musi kotek Indrikis XIII.

  • Domek – 1994

W główce kapusty Kosmicznego Prosięcia zamieszkał nieznajomy podróżnik – Robaczek. Tego Prosię znieść nie może! Zaczął się hałas, znów na ratunek przychodzi odważny kotek – robot Indrikis XIII. A Mysz w tym czasie gotuje kapuśniak…

  • Tęcza – 1994

Mysz z ciekawości spaceruje po tęczy, ale jej podróż kończy się upadkiem w ciemną przepaść! Czy to ma coś wspólnego z bólem brzucha kosmicznego Pęchęrza? To wyjaśni rozjemca kosmicznych nieporozumień … robot Indrikis XIII.

  • Kakao – 1995

Kosmiczne Prosię zakłada na haczyk kuleczkę kakao. Mieszkająca w rzece Kupka Szmat okazuję się wielkim smakoszem. Chcąc zjeść smaczne kakao, narobi strasznego hałasu… Na ratunek przychodzi, jak zawsze, Indrikis XIII.

  • Tatuś – 1995

W koszu Kosmicznego Prosięcia nagle rozbrzmiał pisk. Skąd się tu wzięło dziecko Pingwina? Prosię stara się uspokoić małego, ale bez żadnych skutków. Robi się hałas i Prosię nie jest w stanie udawać tatusia… Czy Indrikis XIII będzie w stanie pomóc?

Niedzielny Poranek Filmowy – Fantadroms
24 listopada 2013 roku, godz. 12.30
Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu

Dodaj komentarz