• 2013-11-21

Międzynarodowa premiera Odwiedzin w Amsterdamie

Odwiedziny, dokument Mateja Bobrika rozpoczął swoją podróż po zagranicznych festiwalach udziałem w prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie – IDFA.

„Odwiedziny”, reż. Matej Bobrik (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Odwiedziny”, reż. Matej Bobrik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Otwarcie festiwalu odbyło się 20 listopada. Odwiedziny powstały w Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich w ramach programu Pierwszy Dokument.

Dokument zostanie pokazany w ramach Reflecting Images: Panorama podczas aż pięciu pokazów 23, 25, 26, 27 i 29 listopada. Chociaż nie jest to sekcja konkursowa, Odwiedziny mogą zdobyć ważny dla reżyserów laur – Nagrodę Publiczności.

Odwiedziny przedstawiają historie ludzi żyjących z daleka od cywilizacji w domu opieki społecznej. Wydawać się może, że jedynym urozmaiceniem są niedzielne odwiedziny. Od samego rana mieszkańcy przygotowują się na przyjazd rodzin. Jednak z każdą godziną zmniejszają się nadzieje na ich przybycie.

Matej Bobrik jest studentem Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi, pochodzi ze Słowacji. W kwietniu tego roku jego etiuda szkolna Self(less) portrait zdobyła Grand Prix XI Festiwalu Filmów Studenckich z Łódzkiej Szkoły Filmowej Łodzią po Wiśle.

Matej Bobrik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Matej Bobrik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych – IDFA
20 listopada – 1 grudnia 2013 r.
Amsterdam

Dodaj komentarz