Miasto kreatywne. Debaty, spotkania i warsztaty w Krakowie

22 i 23 listopada w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie odbędzie się kolejna edycja cyklicznych spotkań poświęconych przemysłom kreatywnym – Miasto kreatywne. Znaczenie i naznaczenie przestrzeni.

„Miasto kreatywne. Znaczenie i naznaczanie przestrzeni” plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Miasto kreatywne. Znaczenie i naznaczanie przestrzeni” plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tegoroczna edycja dedykowana jest problematyce szeroko pojętego miasta kreatywnego, m.in.: współczesnej architekturze i jej oddziaływaniu na mieszkańców, jakości życia w mieście, energii miasta, wykorzystaniu rewitalizowanych przestrzeni, zaangażowaniu społecznemu i inicjatywom mieszkańców oraz roli sztuki w mieście.

Pierwszego dnia zaproszeni do debaty specjaliści – architekci, urbaniści, socjologowie oraz artyści, animujący wydarzenia w przestrzeni miejskiej, dyskutować będą nad możliwościami kreowania dobrego, przyjaznego miasta, podzielą się swoimi doświadczeniami i przedstawią, w jaki sposób zmieniać na lepsze najbliższe otoczenie.

Drugi dzień będzie okazją do spotkania się w rodzinnym gronie na wspólnej zabawie, która stworzy uczestnikom możliwość wykreowania miasta przyszłości. Prowadzone przez Beatę Kwiecińską ze Stowarzyszenia INSPIRO warsztaty Miejski patchwork i Perspektywa miasta będą niepowtarzalną okazją do wyzwolenia wyobraźni nie tylko najmłodszych uczestników – w warsztatach mogą wziąć udział dzieci od lat 3 do 103!

Organizatorzy nie zapomnieli również o młodym pokoleniu – dla studentów przygotowano warsztaty architektoniczne Przestrzeń przeróbki – Kraków inaczej.

Miasto kreatywne. Znaczenie i naznaczenie przestrzeni
22 i 23 listopada 2013 r.
Samorząd Województwa Małopolskiego
Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, ul. św. Wawrzyńca 15

Dodaj komentarz