• 2013-11-21

Janusz Wróblewski przedstawia: Płynące wieżowce

Warszawskie Kino Praha zaprasza 29 listopada o godz. 19.00 na kolejne spotkanie z cyklu Janusz Wróblewski przedstawia. Gościem będzie reżyser Tomasz Wasilewski, który zaprezentuje swój nowy film Płynące wieżowce.

Janusz Wróblewski przedstawia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Janusz Wróblewski przedstawia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Janusz Wróblewski przedstawia to spotkania prowadzone przez dziennikarza, publicystę tygodnika Polityka i autora książki Reżyserzy. Autorski cykl to niepowtarzalna okazja do spotkania z ulubionymi aktorami, reżyserami, scenarzystami, wybitnymi twórcami polskiej kinematografii oraz do wzięcia udziału w debacie na temat prezentowanych filmów.

Tomasz Wasilewski jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi oraz Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Płynące wieżowce to drugi po W sypialni film fabularny reżysera.

Wcześniej współpracował z firmą produkcyjną Zentropa International Polska przy filmach Antychryst (reż. Lars von Trier) oraz Kobieta, która pragnęła mężczyzny (reż. Per Fly). Był asystentem reżysera przy filmie 33 sceny z życia (reż. Małgorzata Szumowska), reżyserem i scenarzystą krótkometrażowego filmu dokumentalnego Show jednego człowieka oraz reżyserem, scenarzystą i kierownikiem produkcji krótkometrażowego filmu fabularnego Nawiść, w którym główną rolę zagrała Anna Seniuk. Był również reżyserem i scenarzystą teledysków: Kolejka po miłość zespołu Analog, Czas zespołu Dive3D, Paradox hip-hopowego solisty FU.

Asystował przy reżyserii spektakli teatralnych: Lulu na moście (reż. Agnieszka Glińska) Teatru Dramatycznego w Warszawie, Bomba (reż. Maciej Kowalewski) Teatru na Woli, W pajęczej sieci (reż. Aleksandra Konieczna) Teatru Studyjnego w Łodzi.

Janusz Wróblewski przedstawia: Płynące wieżowce
29 listopada 2013 r., godz. 19.00
Kino Praha
Warszawa

Dodaj komentarz