• 2013-11-20

Warsztaty z klownady z Johnem Wrightem

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na pierwszą edycję warsztatów z klownady przeznaczonych dla osób z doświadczeniem performatywnym. Warsztaty rozpoczną się 8 grudnia, a poprowadzi je uznany reżyser John Wright z The Wright School.

Warsztaty Kultury (źródło: mat. prasowe)

Warsztaty Kultury (źródło: mat. prasowe)

Zapomnij o podejściu do komedii na zasadzie im głupiej tym lepiej. To jest warsztat klownady dla aktorów. Warsztat jest zaprojektowany tak, aby wydobyć śmiałość, pewność siebie i odwagę wewnątrz złożonej sytuacji dramatycznej.

John Wright jest znanym na całym świecie nauczycielem i reżyserem. Prowadził warsztaty na całym świecie. Jest również autorem książki Dlaczego to jest takie śmieszne? przeznaczonej dla aktorów, reżyserów, studentów i nauczycieli. John był członkiem założycielem cenionych teatrów Trestle i Told by an Idiot.

Zaadaptowana przez niego wersja Doktora Fausta zdobyła nagrodę The Peter Brook Award, a spektakl Fragility of X zrealizowany w Coal Theater zdobył nagrodę Spirit of the Fringe na festiwalu w Edynburgu. Obecnie pracuje nad nową książką roboczo zatytułowaną Acting without the bullshit.

Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne.

Czy myślisz że powinieneś tutaj być? – klownada dla aktorów
od 8 do 12 grudnia 2013 r,. godz. od 10.00 do 18.00
ul. Grodzka 5A, Warsztaty Kultury
Lublin

Dodaj komentarz