• 2013-11-20

Katarzyna Słowiańska – mali mistrzowie

W Domu Artysty Plastyka OW ZPAP w Warszawie jeszcze do 23 listopada można oglądać wystawę prac, których autorką jest Katarzyna Słowiańska.

Katarzyna Słowiańska „Bajka” Dom Artysty Plastyka w Warszawie (źródło: materiały prasowe)

Katarzyna Słowiańska „Bajka” Dom Artysty Plastyka w Warszawie (źródło: materiały prasowe)

Na wystawie w galerii w Domu Artysty Plastyka | OW ZPAP są prezentowane prace z ostatnich 10 lat. To świat fascynacji sztuką klasyczną, jej oryginalna interpretacja, pozbawiona nadmiernego patosu i powagi.

Dzieła Słowiańskiej są nasycone specyficznym, pełnym humoru spojrzeniem dziecka na świat dorosłych i tzw. Wielką Sztukę. Część z nich to forma dowcipnego sparafrazowania słynnych obrazów. obrazy malowane techniką olejną zostały zgromadzone po wspólnym tytułem Oni także byli dziećmi.

Katarzyna Słowiańska-Kucz – ur. w 1961, ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie. Zajmuje się malarstwem, grafiką warsztatową i ilustracją książkową. Współpracuje z wydawnictwami literackimi i muzycznymi, tworząc ilustracje do takich pozycji jak: Przygody Tomka Sawyera, Wyspa Skarbów, Przygody Hucka, Wspomnienia niebieskiego mundurka. Członek Związku Artystów Plastyków. Wystawy zbiorowe od 1988 r., m.in. Warszawa, Katowice, Maastricht. Od 1998 roku udział w wystawach Współczesnej Polskiej Sztuki Książki oraz FRANKFURT 2000 i PRO BOLONIA. II nagroda – konkurs na plakat Święto Muzyki; I nagroda – konkurs Praga Północ w Święta Bożego Narodzenia 2001. Jest autorką wielu bajek dla dzieci z własnymi ilustracjami.

Oni także byli dziećmi
Katarzyna Słowiańska-Kucz
12 do 23 listopada 2013 r.
Dom Artysty Plastyka | OW ZPAP
Warszawa, ul. Mazowiecka 11a

Dodaj komentarz