• 2013-11-19

Laureaci Wrocławskiej Nagrody Muzycznej

Andrzej Kosendiak, Piotr Damasiewicz oraz Agata Duda-Gracz zostali tegorocznymi laureatami Wrocławskiej Narody Muzycznej.

  • Andrzej Kosendiak, dyrektor Filharmonii Wrocławskiej, otrzymał Wrocławską Nagrodę Muzyczną (kategoria: muzyka poważna) za płytę z dziełami najwybitniejszego polskiego kompozytora epoki baroku, Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego.
  • W kategorii muzyka rozrywkowa zwyciężył wrocławski trębacz jazzowy Piotr Damasiewicz od lat współpracujący z festiwalem Jazztopad, który jest także tegorocznym laureatem nagrody muzycznej Fryderyk. Wyróżniono go za trzy albumy Alaman, Imprographic 1 i Tuple.
  • Wrocławska Nagroda Teatralna przyznana została Agacie Dudzie-Gracz za spektakl Ja, Piotr Rivière… wyreżyserowany w Teatrze Muzycznym Capitol.

Wrocławska Nagroda Muzyczna jest przyznawana od 2000 roku, a Wrocławska Nagroda Teatralna od 2005 roku, obydwie przyznaje grono dziennikarzy i krytyków. Tegoroczna gala wręczenia statuetek odbyła się po raz pierwszy w nowej sali koncertowej Akademii Muzycznej.

Finał Wrocławskiej Nagrody Muzycznej – 18 listopada 2013 roku

Dodaj komentarz