• 2013-11-18

Michał Bugalski z fotograficznym Zapisem

Od 14 listopada w Poznańskiej Galerii Nowa można oglądać wystawę fotografii Michała Bugalskiego pt. Zapis.

Michał Bugalski, „Zapis”, Poznańska Galeria Nowa, plakat wystawy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Michał Bugalski, „Zapis”, Poznańska Galeria Nowa, plakat wystawy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Michał Bugalski tworzy ZAPIS na materiale fotograficznym. Obrazy Michała Bugalskiego, dzięki uniwersalności jaką niosą w sobie, mogą być odbierane na płaszczyźnie indywidualnych emocji odbiorcy. Obrazy Michała Bugalskiego, dzięki uniwersalności jaką niosą w sobie, mogą być odbierane na płaszczyźnie kulturowych zachowań.

W twórczości Michała Bugalskiego metodą do ukazania emocji zawartych w obrazach, które wynikają ze świadomości artysty jest ZAPIS. ZAPIS – budowanie obrazu osadzonego na emocjach. ZAPIS jest jedną z metod próby pozostawienia śladu po sobie. Artysta dzięki wykorzystywaniu materiału fotograficznego znalezionego w Internecie, magazynach i filmach jako inspiracji czy faktycznego wykorzystania obrazów daje możliwość wszystkim uczestniczenia w ZAPISIE i stania się jego częścią. Artysta realizuje marzenie wszystkich o pozostawieniu śladu.

Galeria staję się albumem – miejscem ekspozycji zapisów. Michał Bugalski korzysta ze sprawdzonej formy budowania wartości obrazu poprzez selekcje. Autor pozbawia zbędnych emocji zawartych w obrazie. Ukazując te, które są uniwersalne, a przez to najważniejsze. ZAPIS świadomy – wybór obrazów, które w kontekście z resztą zbudują uniwersalny przekaz o emocjach zawartych w pracy.

Kurator: Piotr Szpilski

Michał Bugalski, Zapis
Wernisaż: 14 listopada 2013 roku, godz. 19.00
Wystawę można oglądać do 27 listopada 2013 roku
Poznańska Galeria Nowa, Stowarzyszenie Twórcze Nowa Nowa
ul. Mielżyńskiego 20, wejście G
Poznań

Dodaj komentarz