• 2013-11-18

Co jest grane, Davis?

Znani z charakterystycznego poczucia humoru bracia Coen po trzech latach przerwy wracają na ekrany kin. Polska premiera ich najnowszego filmu Co jest grane, Davis? odbędzie się 28 lutego.

„Co jest grane, Davis?”, reż. Ethan i Joel Coen (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Co jest grane, Davis?”, reż. Ethan i Joel Coen (źródło: materiały prasowe organizatora)

Co jest grane, Davis? otrzymał Grand Prix na 66. Festiwalu w Cannes, zbiera rewelacyjne recenzje krytyków na całym świecie i jest jednym z faworytów w wyścigu oscarowym.

Przenoszący się z jednej kanapy na drugą, z podrzędnego nowojorskiego baru do kolejnego, muzyk Davies (Oscar Isaac), próbuje odnaleźć swoje miejsce w świecie, a także wciąż uciekającego mu kota. Po drodze marzy o zrobieniu wielkiej kariery muzycznej. Gra co prawda z Justinem Timberlakiem, ale nie da się ukryć, że muzycy mijają się w doborze repertuaru. Davies na pewno nie jest mistrzem w podejmowaniu właściwych decyzji. Nieustająco zostawia i zabiera rzeczy od dziewczyny przyjaciela, z którą sam miał romans (Carey Mulligan). Ich dialogi skrzące od ciętych ripost zapewne przejdą do zbioru najlepszych tekstów Coenów. Pełna czarnego humoru komedia jest wybornie napisana, wyśmienicie zagrana, olśniewająco sfilmowana (The Guardian), a wielbiciele duetu reżyserskiego z przyjemnością odnajdą w nim nawiązania do poprzednich filmów.

Co jest grane, Davis? (Inside Llewyn Davis)
Reżyseria: Ethan i Joel Coen
Obsada: Oscar Isaak, Justin Timberlake, John Goodman, Carey Mulligan, Garrett Hedlund
Dystrybucja: ITI Cinema
W kinach od 28 lutego 2013 r.

Dodaj komentarz