• 2013-11-16

Tricky w Polsce

Współtwórca trip –hopu, wokalista i głos Massive Attack wystąpi 18, 19 i 20 listopada na koncercie w Warszawie, Krakowie i Poznaniu.

Tricky (źródło: mat. prasowe)

Tricky (źródło: mat. prasowe)

Wokalista, kompozytor i producent, aktor i odkrywca talentów, ale przed wszystkim legendarna postać bristol sound, głos zespołu Massive Attack. Tricky dziś ma na swoim koncie 9 studyjnych płyt i współpracę z wielkimi postaciami sceny. Komponował dla Bjork, która pojawiła się na dwóch piosenkach z płyty Nearly Good. Z PJ Harvey nagrał kawałek Broken Homes na albumie Angels With Dirty Faces. Na jego szóstym albumie Blowback pojawiają się Anthony Kiedis i John Frusciante z Red Hot Chili Peppers oraz Cyndi Lauper i Alanis Morissette. Tricky jest też odkrywcą talentu  Martiny Topley-Bird (która wystąpiła na jego albumie Pre-Millenium Tension) oraz Costanzy Francavilla.

W 2008 roku Tricky powrócił w wielkim stylu, za sprawą doskonałego albumu Knowle West Boy. Kolejne lata przyniosły dancehallowy Tricky Meets South Rakkas Crew oraz Mixed Race, z hitem Murder Weapon. W maju 2013 roku ukazała się jego nowa płyta False Idols, wydana po raz pierwszy w założonej przez niego wytwórni, a dystrybuowanej przez !K7. Płytę promuję utwór Nothing’s Changed, z niezastąpioną Francescą Belmonte, z którą już jesienią Tricky zawita do Polski promując wydawnictwo.

Koncerty Tricky’ego:

18 listopada 2013 r., Klub Stodoła, Warszawa
19 listopada 2013 r., Klub Studio, Kraków
20 listopada 2013 r., Hala nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich, Poznań

Dodaj komentarz