KIOOSK zaprasza miłośników książki artystycznej

16 i 17 listopada w Domu Kolejarza w Krakowie będą miały miejsce Targi Publikacji Niezależnych KIOOSK. Organizatorzy zapraszają wszystkich ceniących sobie zarówno treść, jak i formę książek.

Targi Publikacji Niezależnych KIOOSK – plakat (źródło: materiały prasowe)

Targi Publikacji Niezależnych KIOOSK – plakat (źródło: materiały prasowe)

Kioosk to projekt organizowany z myślą o niezależnych autorach publikujących w niskim nakładzie. Do tegorocznej, drugiej edycji zgłosiło się do około 40 wystawców z Polski i Europy, jeden z Singapuru.

W tym roku KIOOSK został poszerzony o serię wykładów i spotkań. Wśród mówców znajdą się m.in: Lars Harmsen (Slanted), Sophie Demay (Étapes), Agata Szydłowska (2+3D), Moritz Grunke (Artzine) czy Sebastian Zimmerhackl (Imprint, About). Odbędą się warsztaty z BOLO paper z Włoch. Nie zabraknie też przestrzeni dla najmłodszych. Wydarzeniu będzie również towarzyszyć konferencja organizowana wraz z Instytutem Goethego.

W tym roku przygotowano dla wystawców ponad 300 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej w Domu Kultury Kolejarza. W jednym miejscu zgromadzono najlepsze niezależne wydawnictwa zajmujące się sztuką, fotografią, architekturą oraz książką artystyczną.

Targi Publikacji Niezależnych KIOOSK
16 i 17 listopada 2013 roku
Dom Kultury Kolejarza w Krakowie

Dodaj komentarz