• 2013-11-16

MiTo.KISSPRINT. Gra o grafikę

23 listopada w warszawskiej kawiarni artystycznej MiTo rozpocznie się trzytygodniowa akcja pod hasłem MiTo.KISSPRINT. Gra o grafikę.

Wojciech Tylbor Kubrakiewicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wojciech Tylbor Kubrakiewicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gra o grafikę toczy się od dawna na wielu polach i nadszedł wreszcie czas, aby powiedzieć jasno i wyraźnie to, o czym dotąd jedynie marzyliśmy. Tak, kochamy grafikę i chcemy, by inni ją pokochali! Tak, to właśnie grafika, łącząc moment z wiecznością, technikę z kunsztem, kunszt z improwizacją otwiera nas na antynomie świata płynnej nowoczesności i teraz chcemy, by innych na ten świat otworzyła!

Impreza zdążyła już zaistnieć w szerszym obiegu kulturalnym, przyciągając coraz to nowe środowiska. Oprócz wystawy prezentującej dokonania artystów związanych z KISSPRINTEM, w MiTo w tych dniach odbędą się również liczne debaty oraz warsztaty. Finałem całej imprezy (15-16 grudnia) będzie Aukcja Polskiej Grafiki Warsztatowej. To pierwsza aukcja w MiTo przygotowana z wielkim rozmachem (kolejne dotyczyć będą fotografii, sztuki komiksu, streetartu, plakatu).

Znani w obiegu europejskim, świetni polscy graficy nie wchodzą dziś tak łatwo do mainstreamu rodzimej kultury jak malarze, performerzy, artyści sztuk wizualnych i konceptualnych. A przecież tak wiele myślenie artystyczne dziś im właśnie zawdzięcza i zawdzięcza samej grafice – tam spoczywają zapoznane źródła sztuki ponowoczesnej, tam dokonało się jej zasadnicze zerwanie, bunt wobec techniki.

Dlatego MiTo związało się z KISSPRINT więzami przyjaźni, pracy i wspólnych poszukiwań. Wchodzimy do gry w jak najszerszym wymiarze wiedząc, że horyzont naszych oczekiwań daleko przekracza nas samych, bo nasze ambicje i nasze pragnienia idą zrazu po linii merytorycznej, edukacyjnej, performatywnej, by wreszcie odnaleźć się w wymiarze komercyjnym, wpływając znacząco na polski rynek sztuki.

Przed nami:
Zadanie nr jeden – wyjście z Akademii i wejście do Galerii.
Zadanie nr dwa (o wiele trudniejsze) – wyjście z Galerii na ulicę.
Zadanie nr trzy – powrót do domu.

Wchodzicie do gry?

– Organizatorzy, Stowarzyszenie Twórców Grafiki Artystycznej

Kurator wystawy: Aleksandra Tubielewicz, współzałożycielka grupy KISSPRINT.

MiTo.KISSPRINT. Gra o grafikę
23 listopada – 15 grudnia 2013 r.
MiTo, ul. Waryńskiego 28
Warszawa

Dodaj komentarz