• 2013-11-16

Fotograf, przyrodnik, myśliwy – Andrzej Wierzbieniec

Od 8 listopada do 1 grudnia Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku prezentuje wystawę Co roku rykowisko. Autorem zdjęć jest przyrodnik i fotograf – Andrzej Wierzbieniec.

Cykl „Rykowisko”, fot. A. Wierzbieniec (źródło: materiały prasowe galerii)

Cykl „Rykowisko”, fot. A. Wierzbieniec (źródło: materiały prasowe galerii)

Prace Andrzeja Wierzbieńca posiadają charakter poznawczy i walor artystyczny. Na jego fotografiach zwierzęta stanowią fragment rzeczywistości, którą odkrywamy wchodząc do lasu. Fotografował faunę Afryki, Rosji, Białorusi i Rumunii. Największe emocje budzi jednak u niego ojczysta przyroda, która może nie jest tak kolorowa, ale w czterech porach roku zmienna i na swój sposób zaskakująca. Jako myśliwy zna zachowania zwierząt i wie, jak się należy przygotować do zdjęć.

Zgodnie z historycznym rytuałem, związanym z organizacją polowania, galeria zaprasza odbiorców na bezkrwawe łowy, podczas których będzie można podziwiać wszystko to, co Wierzbieńcowi udało się uchwycić w obiektywie podczas zasiadek na jelenie w czasie rykowiska. Nie jest istotne, że rykowisko w tym roku niedawno się skończyło. Za rok odbędzie się na nowo, zgodnie z rytmem kalendarza przyrody.

Co roku rykowisko
Andrzej Wierzbieniec
13 listopada do 1 grudnia 2013 r.
Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku

Dodaj komentarz