• 2013-11-15

Bonowicz i Słomczyński w Krakowie

W piątek 15 listopada w Krakowie odbędzie się spotkanie autorskie z udziałem Wojciecha Bonowicza, który zaprezentuje Echa – najnowszy zbiór poetycki wydany przez Biuro Literackie, oraz Szymonem Słomczyńskim debiutującym tomem Nadjeżdża. Tę konfrontację doświadczonego poety z młodym talentem poprowadzi Marcin Baran.

Wojciech Bonowicz i Szymon Słomczyński – spotkanie (źródło: materiał prasowy)

Wojciech Bonowicz i Szymon Słomczyński – spotkanie (źródło: materiał prasowy)

Po udanym wieczorze autorskim Wojciecha Bonowicza we wrocławskiej redakcji Biura Literackiego w ramach cyklu Port Literacki 2014: Prolog można liczyć, że również krakowskie spotkanie sprosta oczekiwaniom czytelników. Echa odważnie dialogują z innymi poetami, ale też z doświadczeniem autora i rozumieniem zadań poezji. Zapraszają do tej rozmowy również czytelników.

Z kolei czytanie Szymona Słomczyńskiego podczas ubiegłej edycji Portu Literackiego pozwala sądzić, że zbiorem Nadjeżdża brawurowo wjedzie na polską scenę literacką. Ten drugi, po Martynie Buliżańskiej, tegoroczny debiutant – w szczery i bezkompromisowy sposób konfrontujący się z rzeczywistością – będzie też gościem najbliższego spotkania z serii Port Literacki 2014: Prolog.

W roli prowadzącego wystąpi Marcin Baran – urodzony w Krakowie poeta, eseista i dziennikarz, tegoroczny laureat Poetyckiej Nagrody Silesius. Spotkanie krakowskiej męskiej trójki odbędzie się w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ul. Rajskiej 12 (wejście od ul. Szujskiego). Początek o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Wojciech Bonowicz i Szymon Słomczyński – spotkanie
15 listopada 2013 roku, godz. 18.00
Arteteka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie

Dodaj komentarz