• 2013-11-15

STARTARCHITEKCI’13

17 listopada o godz. 14.00 w lubelskiej Galerii Gala zostanie otwarta wystawa projektów dyplomowych kierunku architektura i urbanistyka na WBIA pt. STARTARCHITEKCI’13.

STARTARCHITEKCI'13 (źródło: materiały prasowe organizatora)

STARTARCHITEKCI'13 (źródło: materiały prasowe organizatora)

startARCHITEKCI’13, wystawa projektów dyplomowych obronionych w 2013 roku na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej jest już piątą edycją wydarzenia. Jak zawsze przygotowywana jest ona siłami i intelektem autorów prezentowanych na niej projektów. Za pomocą plansz zaprezentowanych zostanie na niej 69 wybranych projektów inżynierskich i magisterskich. Zostały one podzielone na grupy tematyczne: Miejsce, Dopełnienie, Dialog z przeszłością, Struktura, Struktura architektury, Wobec natury, Społeczności i W nawiązaniu.

Dobór grup tematycznych ma na celu zwrócenie uwagi na głębsze wartości, które można odnaleźć w prezentowanych projektach.

Podczas trwania wystawy jury powołane przez SARP – Stowarzyszenie Architektów Polskich – Oddział w Lublinie w porozumieniu z Wydziałem Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej wybierze projekty magisterskie reprezentujące Politechnikę Lubelską w konkursach ogólnopolskich SARP, oraz wybierze projekty do nagrody i wyróżnień w konkursie im. Tadeusza Witkowskiego na najlepszy projekt inżynierski obroniony w 2013 roku na kierunku architektura i urbanistyka na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej.

W programie wystawy także:

  • dyskusja o architekturze z Filipem Springerem – 26 listopada, godz. 18.30
  • dyskusja o projektach prezentowanych na wystawie – 10 grudnia, godz. 18.30

STARTARCHITEKCI’13
14 listopada 2013 r. – 23 stycznia 2014 r.
Wernisaż: 17 listopada 2013 r., godz. 18.00
Galeria Gala, ul. Fabryczna 2 (wejście od Ronda Lubelskiego Lipca 80)
Lublin

Dodaj komentarz