• 2013-11-15

Kosmiczne Fantadroms we WRO

17 listopada, podczas kolejnego Poranka Filmowego we WRO uczestników czekają prawdziwie kosmiczne przygody. Na projekcję zapraszają Różowy Pęcherz, Fioletowa Galaretka, Kosmiczna Krówka, Prosię i Robaczek, których z wszelakich opresji co rusz ratować musi niezastąpiony kotek – robot Indrikis XIII.

„Fantadroms” (źródło: materiały prasowe)

„Fantadroms” (źródło: materiały prasowe)

Fantadroms to niezwykła seria animacji, powstająca na przełomie lat 80. i 90. w słynnym łotewskim studiu DAUKA, we współpracy z łotewską telewizją. Czaruje bogactwem kolorów, niezwykłą wyobraźnią twórców, pogodą i humorem. Dla publiczności, nawet dobrze zaznajomionej z filmem animowanym, to z pewnością coś nowego i wyjątkowego.

Będzie to ostatni Niedzielny Poranek Filmowy, podczas którego można przyłączyć się do akcji opieki nad roślinami i pobrać z WRO sadzonkę wraz z indywidualną Kartą Opiekuna oraz wskazówkami co dalej. Akcja jest związana z rozpoczęciem długofalowego projektu Zielony Labirynt – przestrzennej konstrukcji-instalacji interaktywnej, do współtworzenia której WRO zaprasza całą swoją publiczność. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Seria Fantadroms (6 odcinków):

  • Sól (1986)

Kosmicznemu Różowemu Pęcherzowi raz zachciało się zjeść ugotowane jajko, ale do pełnego szczęścia brakowało ważnej przyprawy – soli. Pęcherz bezskutecznie starał się pokazać innym mieszkańcom planety, o jaki brakujący dodatek mu chodzi… Kosmonautka Daina zaczęła się bać, inni źle go zrozumieli i tak trwałoby to wiecznie, jednak… z ratunkiem przyszedł robot Indrikis XIII wraz z wierną Fioletową Galaretką i problem został rozwiązany szybko i wesoło.

  • Ogień (1987)

Dzięki figlom dwóch nieposłusznych baterii na planecie zaczął się pożar. Jak zwykle na ratunek planety przychodzi robot Indrikis XIII. Z pomocą Fioletowej Galaretki i grubego Pęcherza Deszczu po ryzykownej i długiej akcji ogień został ugaszony. Wszyscy są zmęczeni i osmoleni, jednak udało się zapobiec nieszczęściu, więc również weseli.

  • Kwiaty (1992)

Tym razem głównym bohaterem kosmicznego serialu jest Świński Kwiatonienawidzący Prosiak. Żeby uratować biedne kwiaty i dać Prosięciu nauczkę, robot Indrikis XIII i jego przyjaciele znaleźli miłe i zabawne leki…

  • Mleko (1993)

Na małej planecie Kosmiczna Krówka oferuje mleko spieszącym się przechodniom. Kiedy okazuje się, że zainteresowanie mlekiem spada, Krówka zaczyna używać sprytnego podstępu. Dochodzi do nieporozumień, które muszą zostać rozwiązane przez odważnego rozjemcę kosmicznych nieporozumień, robota Indrikisa XIII.

  • Lody (1993)

Kosmiczna Galaretka w dniu swoich urodzin ma zamiar poczęstować gości lodami. Jednak w drodze na imprezę gości zaatakowała dziwna, kosmiczna zamieć śnieżna. Na ratunek, jak zwykle, przychodzi odważny kotek – robot Indrikis XIII.

  • Igrzyska (1993)

Mysz Ziemska postanowiła wyzwać swoją rywalkę Kosmiczną Galaretkę na pojedynek – wyścig rowerowy. Wyścig jest pełen napięcia, obie uczestniczki nie są w stanie postępować zgodnie zasadami. Z rozwiązaniem, jak zwykle, przychodzi odważny kotek – robot Indrikis XIII.

Niedzielny Poranek Filmowy: Fantadroms
17 listopada 2013 roku, godz. 12.30
Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu

Dodaj komentarz